W dniach od 1 do 3 czerwca 2022 uczniowie klasy 8b oraz gościnnie uczniowie klasy 5B i 6a uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Plan wycieczki był dosyć ciekawy, rozrywkowy i wymagający również sporego wysiłku. W pierwszym dniu wycieczki udaliśmy się do Parku Rozrywki Energylandi i byliśmy już o 10:00 na miejscu. Około godziny 16:30 udaliśmy się do miejsca noclegowego w Zakopanem na obiadokolację. W drugim dniu wycieczki cieszyliśmy się zabawą w Termach Chochołowskich, aby w dalszej części dnia a dokładnie po obiadokolacji udać się na Górę Gubałówkę. Niektórym uczniom brakowało sił, ale ostatecznie dali radę. Prawdziwe jednak wyzwanie czekało NAS WSZYTKICH  w trzecim dniu, gdyż zaplanowaliśmy wyjście na Mały Giewont. Podejście szlakiem żółtym i zejście szlakiem niebieskim. Nawet górale z Zakopanego kiwali głowami, że coś za trudne będzie to nasze wyjście i oczywiście mieli rację, Uczniowie dotarli jednak na szczyt i zeszli również, szczęśliwi i zdrowi . Dziękujemy uczestnikom wycieczki jak i opiekunom wycieczki Pani Edycie Żurawskiej oraz Panu Maciejowi Kozłowskiemu. Kierownikiem wycieczki był Pan Grzegorz Gierczak.