4 października 2021 r.o 4:30 rozpoczęła się szkolna wycieczka do Warszawy. 40 uczniów pod opieką nauczycieli wyruszyło w drogę, by w konsekwencji zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie byli wzruszeni niezwykłym bohaterstwem młodych ludzi, często ich rówieśników, którzy oddali życie za ojczyznę dokonując czynów niezwykle trudnych: jak walka z wrogiem, opieka nad rannymi czy przeprawianie się przez kanały. Następnie trasa wycieczki prowadziła  przez Łazienki Królewskie. Tu uczniowie wysłuchali ciekawostek o historii tego miejsca oraz porozmawiali z panią przewodnik. Wieczorem udali się do hotelu, gdzie po smacznym posiłku wszyscy dobrze się bawili grając w ping ponga, piłkarzyki i robiąc zdjęcia w fotobudce. Śmiechom nie było końca. Zmęczeni udali się na spoczynek zaciekawieni, co też przyniesie nowy dzień.