Wycieczkę zrealizowaną w ramach programu MEN “Poznaj Polskę” pozwalającą lepiej poznać stolicę naszego kraju, uczniowie SP 1 rozpoczęli od wizyty w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik lekcją “Noc pod gwiazdami” oraz projekcją filmu “Na skrzydłach marzeń”. Pierwszego dnia dowiedzieli się wielu ciekawostek, poznali tajniki nieba i planet. Następnie uczestnicy wycieczki przeszli bulwarami nad Wisłą, zatrzymali się przy Syrence, obejrzeli panoramę miasta ze Stadionem Narodowym w tle, udali się wzdłuż traktu królewskiego do Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie zapoznali się z historią życia i twórczości wielkiego kompozytora. Po licznych atrakcjach, ogromnej porcji nowej wiedzy, z przyjemnością udali się do hotelu oraz na obiad. Po zakwaterowaniu na uczestników czekały gry i zabawy integracyjne z nagrodami. Wszyscy świetnie się bawili.