1 września wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły tłumnie zjawili się na uroczystości związanej z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Inauguracji roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Monika Lach, która powitała  serdecznie  wszystkich zebranych i życzyła uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Małgorzata Gazdowicz – Radna Rady Miejskiej w Przemyślu. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej w obecności koleżanek, kolegów, nauczycieli i rodziców zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki. To był wyjątkowy dzień dla naszych najmłodszych wychowanków, którym również życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.