Trzeci, ostatni dzień naszej wycieczki do Warszawy rozpoczęliśmy od wjazdu na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, by podziwiać panoramę Warszawy.Po zakupie pamiątek, udaliśmy się do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wzięliśmy udział w warsztatach drukarskich, gdzie poznaliśmy żmudną pracę, opartą na wynalazku Gutenberga. Nie obyło się bez zwiedzania siedziby króla Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki. Dzięki programowi “MEiN poznaj Polskę”uczniowie i opiekunowie, mieli możliwość realizacji zadań wynikających z podstawy programowej, poznania zabytków, historii, osiągnięć polskiej kultury, nauki i sportu.  W ramach projektu uczniowie zdobyli nowe umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.