21 października klasa 3a wraz z wychowawcą uczestniczyła w zajęciach „Tajemnice Kosmosu” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Dowiedzieliśmy się, co to jest czarna dziura, z czego składa się Układ Słoneczny, czy istnieje tylko jeden księżyc. Podczas zajęć uczniowie uzyskali też odpowiedzi na inne pytania związane z kosmosem, a pomógł w tym bogaty zbiór książek o kosmosie zgromadzony w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. W trakcie zajęć poznaliśmy utwór Wandy Chotomskiej pt. „Dzieci Pana Astronoma” oraz sprytne sposoby na zapamiętanie nazw planet w odpowiedniej kolejności w języku polskim i angielskim. Ogromną wiedzą na temat kosmosu wykazała się nasza uczennica Asia. W drodze powrotnej do szkoły wrzuciliśmy nazbierane przez nas plastikowe nakrętki do pojemnika w rynku naszego miasta.