W piątek 03.06.2022 r. uczniowie klasy 7c pod opieką Pani Marty Kurkowskiej i wychowawczyni- Pani Sabiny Szkarpeckiej wybrali się na rajd rowerowy. Dzięki dobrej kondycji i sprzyjającej pogodzie udało się pokonać około 25 km. Trasa biegła ścieżkami rowerowymi, nowym mostem i obwodnicami. Pierwszy przystanek  udało się zorganizować w w Lodziarni U Helenki, gdzie uczestnicy wycieczki ochłodzili się  pysznymi i tradycyjnymi  lodami jagodowymi. Stamtąd udali się do Łuczyc, by obejrzeć tamtejszy fort i naładować akumulatory na drogę powrotną.  Obowiązkowym punktem rajdu był posiłek w McDonald’s przy ul. Lwowskiej, skąd wałem położonym wzdłuż Sanu, młodzież z opiekunami dojechała do szkoły. Taki wyjazd był świetną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu, integracji klasy oraz poznania piękna Przemyśla i jego okolic. Mimo kilku otarć i wywrotek wszyscy świetnie dali sobie radę i nie mogą się doczekać kolejnego wypadu rowerowego.