Klasy IV-VIII

Jak założyć firmę?

13 listopada kl 7a przeprowadziła warsztaty dla klasy 5b pt"jak założyć firmę".
Najpierw uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Prezes naszej firmy opowiedział uczniom jak nazywa się nasza firma, czym się zajmuje i co robiliśmy na wycieczce w Motyczu Leśnym.
Po krótkiej prezentacji uczniowie zabrali się do pracy i zajęli się tworzeniem własnej firmy. Następnie grupy zaprezentowały swoje firmy. Powstały trzy przedsiębiorstwa: Kakadu, NOZ, Nasze Zwierzęta.
Pod koniec zadaliśmy grupom pytania związane z tematem przeprowadzonych zajęć.  Za poprawne odpowiedzi przyznawaliśmy punkty. Zwyciężyła firma Kakadu z wynikiem 7punktów.
Mamy nadzieję, że uczniom podobało się to spotkanie i wiele nauczyli się o przedsiębiorczości i zakładaniu firm.

Pieniądze Śródziemia

W dniu 17.10.19uczniowie klasy VI a wzięli udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Szkoła Przedsiębiorczości. Najpierw odbył się pokaz multimedialny pt. "Historia Pieniądza", następnie zaprosiliśmy młodszych kolegów do konkursu: Pieniądze Śródziemia. Dzieci zostały losowo podzielone na trzy grupy: a) Drużynę Elfów, b) Drużynę Krasnoludów, c) Drużynę Hobbitów. Każdy zespół miał za zadanie przygotować projekt pieniędzy mieszkańców  Śródziemia. Drużyny miały świetne i oryginalne pomysły. Jako starsza klasa pomagaliśmy im w wykonaniu zadań. Pod koniec lekcji zebraliśmy wszystkie prace drużyn oraz ogłosiliśmy, że konkurs zostanie rozstrzygnięty 18.10 .19.
Pierwsze miejsce zajęła Drużyna Hobbitów , drugie Drużyna Elfów, trzecie Drużyna Krasnoludów. Uczniowie z kl. VI a byli zadowoleni, że mieli możliwość uczestniczenia w tych zajęciach.

Gry wielkoformatowe

Uczniowie kl 6 zaplanowali materiały potrzebne do wykonania wielkich plansz do gry, kostki, kredki i inne materiały plastyczne. Następnie uzgodnili z nauczycielami, która klasa będzie brać udział w zadaniu. Została wytypowana klasa 5a. Uczniowie podzielili kolegów na grupy. Każda grupa miała za zadanie wykonać grę planszową z zadaniami na temat zakupów. Start oznaczał rozpoczęcie drogi , po drodze miały znaleźć się różne sklepy, bank itp a metę stanowiło dojście do domu. Uczniowie wymyślali pytania i zadania dla graczy. Potem każda grupa zagrała w swoją grę, a następnie w grę innej grupy. Dzieci dużo się nauczyły i świetnie bawiły.

Warsztaty ekonomiczne

Uczniowie  kl. 8a wybrali fragment książki o tym, skąd się biorą pieniądze w bankomacie i czym są karty kredytowe. Następnie umówili się z panią na świetlicy szkolnej i przygotowali zajęcia dla grupy chłopców z klasy 1. Uczennica z kl 8 odczytała fragment książki i uczniowie porozmawiali z dziećmi na zadany temat. Rodzice wchodzący do świetlicy bardzo się zainteresowali. Dopytywali, obserwowali, wyrażali swój podziw dla uczniów przeprowadzających zajęcia i czekali na dzieci, gdyż nikt nie chciał iść do domu. Dzieci dużo się nauczyły i bardzo dobrze się bawiły.

Warsztaty ceramiczne

Klasa 8b wzięła udział w warsztatach ceramicznych. Uczniowie pierwszy raz w życiu pracowali z gliną, formowali kubki, które następnie ozdabiali i malowali. Zabawa była tak dobra, że opiekunki: Monika Lach i Elżbieta Janiuś, również wykonały swoje kubki. Dziękujemy "Warsztatowo"!

Rajd po Pogórzu

W dniu 17 października klasy 5 wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Smotrycką, p. Anną Radochońską, p. Sabiną Szkarpecką oraz p. Agnieszką Muhln wybrały się na rajd integracyjny po Pogórzu Przemyskim. Przepiękna pogoda oraz wspaniałe, cieszące oczy, widoki wywołały  w nas same pozytywne emocje. Podczas chwil odpoczynku, nie zabrakło zabaw integracyjnych oraz czasu na piknik pod gołym niebem. Mieliśmy okazję podziwiać, w najpiękniejszej odsłonie, prawdziwą polska złotą jesień.

Sprawozdanie z XVII Międzyświetlicowego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego „Przyroda i my”.

W dniu 24.10.2019r. w Szkole Podstawowej Nr1, im. H. Sienkiewicza w Przemyślu, odbył się XVII Międzyświetlicowy Konkurs „Przyroda i my”.
Sponsorami nagród byli:
•    Poseł na Sejm Marek Kuchciński
•    Nadleśnictwo Krasiczyn
•    Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu
•    Arboretum Fizjografii w Bolestraszycach.
Konkurs został wsparty przez:
•    Pana Krzysztofa Szantera
•    Pana Mariana Szeligę
•    Panią Katarzynę Pudlik
W rozgrywkach drużynowych wzięło udział 9 grup świetlicowych:
•    Szkoła Podsawowa Nr 1 w Przemyślu
•    Szkoła Podsawowa Nr 4 w Przemyślu
•    Szkoła Podsawowa Nr 6 w Przemyślu (dwie druzyny)
•     Szkoła Podsawowa Nr11 w Przemyślu
•    Szkoła Podsawowa Nr14 w Przemyślu
•    Szkoła Podsawowa Nr17 w Przemyślu
•    Szkoła Podsawowa w Olszanach
•    Szkoła Podsawowa w Krasiczynie
W oczekiwaniu na werdykt komisji sprawdzającej pracę, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o podwodnej krainie oceanu, ogladając film przyrodniczy pt. „Błękit Oceanu”.
Po poczęstunku nastąpiło ogłoszenie wyników:
I miejsce zajął jeden z zespołów ze Szkoły Podstawowej Nr 6
II miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 4
III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 17
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
Organizatorem konkursu była: Pani Władysława Niejedli, pomoc przy organizacji konkursu: Pani Edyta Pęckowska  i Pani Elżbieta Janiuś.


Jesienne spotkania z poezją

22 października w ramach współpracy i integracji szkół SOSW nr 1 i SP1 odbyły się zajęcia integracyjne dla dzieci z obu placówek pod hasłem Jesienne spotkania z poezją. Uczniowie wysłuchali wierszy Moniki Lach i Justyny Kruk. Rozmawiali o jesieni i emocjach. Następnie uczniowie wspólnie napisali wiersz o tematyce jesiennej. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze.

Warsztaty sitodruku

Uczniowie klas 7a, 8a, i 8 b brali udział w warsztatach sitodruku na koszulkach w ramach drugiej części projektu „Zatruty język”. Uczniowie rozmawiali o tym, jak można przeciwstawić się hejtowi wśród znajomych oraz jak nawoływać do zaprzestania hejtowi w środowisku. Zaprojektowali koszulki z napisami i obrazkami nawołującymi do pokojowych rozwiązań. Zajęcia odbyły się w części warsztatowej Księgarni Kontrabanda Literacka w Przemyślu.