W dniach 25 i 29 października uczniowie z dwóch grup świetlicowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu udali się na lekcję biblioteczną do Przemyskiej Biblioteki Publicznej w ramach programu realizowanego na świetlicy szkolnej „”Przyjazna szkoła to przyjaźni koledzy”. Lekcja pt. ” Bądź dobrym kumplem – nie dokuczaj” przybliżyła dzieciom powszechny problem, z którym spotykają się w życiu codziennym – dokuczanie. Uczniowie poznali metody radzenia sobie w problemowych sytuacjach z rówieśnikami, mogli zilustrować „dokuczacza” oraz wymienić się sposobami radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pod czujnym okiem prowadzącej lekcję Pani Alicji poznali tajniki dobrej przyjaźni.