W dniu dzisiejszym klasa 3a pracowała kreatywnie, oddziaływując na wielozmysłowość. W obecnym czasie ruch, kinestezja, aktywność twórcza i odtwórcza w grupie ma ogromne znaczenie. Dzieci pracowały w blokach tematycznych: rozwiązywały łamigłówki, układały zadania, puzzle i sudoku, wykonywały zadania i pobudzały swoją ciekawość. Słuchały opowieści o „Dziewczynce z zapałkami”, układały scenariusz pomocy, gdyby obecnie była wśród nas ta dziewczynka, podchodziły do zadania empatycznie i społecznie. Następnie przeniosły się w świat bajek, gdzie każda grupa przygotowała improwizację dramową na temat zwierzątek z parku z okolic szkoły. Lekcja zawierała element ekscytacji zwiększając zaangażowanie uczniów na zajęciach.