W dniu 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbył się szkolny konkurs historyczny pt. „Polskie drogi do niepodległości”, którego celem było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi zarówno w formie testu  jak i quizu on-line przygotowanego przez pracowników Przemyskiej Biblioteki Publicznej, która była współorganizatorem konkursu. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.
Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki historii Pani mgr Małgorzata Matuszewska oraz Pani mgr Agnieszka Pusz.
Podsumowanie konkursu odbyło się 9 listopada.
W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Malksymilian Grzesiński (kl. IV „a”), drugie – Konrad Dusiel (kl. IV „a”) a trzecie Martyna Pawłowska (kl. V „b”).
W  kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Dominik Antochów (kl. VIII „a”) drugie – Magdalena Babiak (kl. VII „a”) i trzecie – Igor Ogrodniczak (kl. VII „c”).
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!