26 października 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z  autorką ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży- Panią Renatą Piątkowską. Uczestniczyli w nim uczniowie  klasy 4c wraz z P. Sabiną Szkarpecką i P. Renatą Kozioryńską.
Podczas tego niezwykłego wydarzenia dzieci poznały życiorys bohaterskiej Polki- Pani Ireny Sendler, która w czasie wojny uratowała ponad 2500 Żydów. Dowiedziały się, jak  codziennie narażając życie swoje i swoich współpracowników, pomagała mieszkańcom warszawskiego getta. Usłyszały, jak wyglądało życie w getcie, opisane przez jednego z jego mieszkańców- małego Szymka- bohatera książki  ,,Wszystkie moje mamy”. Wysłuchały fragmentów książki czytanej przez lektora. Zobaczyły zdjęcia i projekt murala, na którym zostaną uwiecznione dokonania Ireny Sendler.
P. Renata Piątkowska zaprezentowała również książkę „Która to Malala?” opisującą historię Malali,  małej Pakistanki, która pragnęła chodzić do szkoły pomimo tego, że w jej kraju dziewczynkom odmówiono do tego prawa. Za swoją miłość do wiedzy została srogo ukarana przez Talibów.
Po spotkaniu autorka otrzymała rysunek przygotowany przez Julię Kozioryńską  z klasy IV c, podpisywała książki i rozmawiała z uczniami. Dowiedziała się, że Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu brała udział w akcji czytelniczej ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”,  a uczniowie klasy IV c przez trzy tygodnie czytali książki jej autorstwa. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie ze Słodziakami, książkami i P.  Renatą Piątkowską zrobili wspólne zdjęcie.