W dniu 25 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym roku Dzień Ziemi poprzedziła akcja pisania listów dla Ziemi zorganizowana przez Fundację Ekologiczną „ARKA”. Do akcji tej bardzo chętnie przyłączyli się uczniowie naszej szkoły . Prace wykonane przez uczniów oraz program słowno- muzyczny przygotowany przez klasę IVa , uczennice z klasy IV b oraz chór szkolny były podsumowaniem tegorocznej akcji. Podczas apelu oraz w swoich listach uczniowie zachęcali do podejmowania działań proekologicznych na rzecz Ziemi,  ale i nas wszystkich, którzy na niej żyjemy. Uczniowie pracowali i przygotowywali się do apelu pod opieką pani Elżbiety Pietrusiak, pani Barbary Burdziak i pani Anety Gierczak.