W dniu 6 marca  2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu odbył się XI Międzyszkolny Konkurs „Czy wiesz co jesz?”, zorganizowany w ramach realizacji projektu „Trzymaj formę”. 
Projekt ten, realizowany również w naszej szkole,  ma za zadanie popularyzację wśród uczniów wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Przemyśla oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu. 
W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI b : Natalia Celarek, Julia Smotrycka i Jerzy Rybarczyk. Mimo, że nie udało im się stanąć na podium, to i tak wiedza oraz umiejętności, które zdobyli zaprocentują w przyszłości dobrym zdrowiem i samopoczuciem.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczyciela przyrody – pani Elżbiety Pietrusiak