Są wydarzenia w życiu narodu, o których nie da się zapomnieć … Westerplatte, obrona Poczty Gdańskiej,  „ Krwawy Poniedziałek” w pierwszych tygodniach walk w naszej stolicy, powstanie w getcie warszawskim, Godzina „W”, Oświęcim, Majdanek, Katyń, Ostaszków, Miednoje …
27 kwietnia wieczorem o godz. 19.00 w naszej szkole odbyła się wieczornica, przygotowana przez uczniów klas szóstych razem z nauczycielką j. polskiego Renatą Godos. Przy ognisku i blasku świec, uczniowie oddali hołd żołnierzom walczącym podczas II wojny światowej. Zebrani uczniowie klas IV – VI wysłuchali wierszy, opowieści o bohaterach tamtych lat. Wraz z zaproszonymi na akademię harcerzami, rodzicami i nauczycielami śpiewano pieśni patriotyczne, żołnierskie i partyzanckie.
Dzień później  program artystyczny obejrzeli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I – III.