W dniu 7 IV 2017 roku uczennice naszej szkoły : Wiktoria Fortuna i Sara Pawliszcze z klasy Vb wraz z opiekunem – panią Elżbietą Pietrusiak, uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Zdrowia, który został zorganizowany w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu. 
Uroczystości rozpoczęły się krótkim programem artystycznym przygotowanym przez gospodarzy. Następnie zostaliśmy zaproszeni do udziału w quizach, grach planszowych i pokazach doświadczeń chemicznych. Atrakcją było też malowanie specjalnymi kredkami płóciennych toreb, które uczennice dostały na pamiątkę wraz z drobnymi upominkami. Mieliśmy okazję obserwować zmagania kulinarne uczniów tutejszej szkoły, którzy z prostych produktów potrafili wyczarować smacznie i piękne przekąski. 
Naprawdę miło i pożytecznie spędziliśmy czas. Poznaliśmy też kolegów i koleżanki z innych szkół i już umówiliśmy się na kolejną imprezę szkół Promujących Zdrowie.