Klasy IV-VII

Z wizytą w radiu 

Uczniowie z klasy 7b:  Martyna Ziemlak, Emilka Daniszewska, Hubert Bal i Dominik Kufel przygotowali na zajęciach bibliotecznych bajkę „Potrzeba wynalazku” opowiadającą o powstaniu radia i nagrali ją w formie słuchowiska, które ma uświetnić dobranockę dla dzieci z okazji Światowego Dnia Radia. Audycja została nagrana w Radiu Fara. Dziękujemy za owocną współpracę. Poinformujemy niedługo o dacie i godzinie emisji bajki na antenie radia. 


Kartki świąteczne

Nasza szkoła, uczestniczy w wielu projektach w ramach programu europejskiej współpracy szkół eTwinning. Obecnie pracujemy nad projektem "Christmas cards and traditions across Europe". Uczniowie klas pierwszych i trzecich pod opieką pani Agnieszki Smotryckiej, przygotowywali w ubiegłym tygodniu kartki świąteczne, które zostana wyslane do szkół m.in. Z Rumunii, Włoch, Litwy i Republiki Czeskiej. My również z niecierpliwością czekamy na kartki od naszych szkół partnerskich.

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

 W Hali Sportowej 6 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn. Nasz team dawał sobie świetnie radę grając z dużymi szkołami. Wyniki w grupie mówią same za siebie remis 0:0 z SP16,  1:1 z SP 6 oraz 1:1 w meczu z SP 11 w, którym sędzia główny meczu nie uznał prawidłowo strzelonej bramki przez co nasz zespół nie zagrał w finale.  Ostatecznie nasz zespół wygrał mecz o piąte miejsce z SP 4 dopiero w rzutach karnych,  ponieważ mecz zakończył się wynikiem 0:0. Pierwsze miejsce zajęła szkoła SP16. Warto wspomnieć, iż dwóch naszych zawodników otrzymało wyróżnienia indywidualne, a byli to Maks Smotrycki oraz Karol Gierczak. Opiekun zespołu Pan Grzegorz Gierczak wierzy, że nasz zespół jeszcze przyniesie dużo radości naszej Szkole wygrywając w następnych turniejach, dziękuje chłopakom za ofiarną grę i walkę od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Konkurs na najładniejszego bałwana

Czwartego grudnia uczniowie klasy 4b wybrali się  do parku. Korzystając z tego, iż spadł śnieg dzieci postanowiły ulepić najładniejszego bałwana, w zabawie śniegowej chętnie uczestniczyły wszystkie dzieci. Jednoosobowe jury czyli wychowawca klasy Grzegorz Gierczak wybrał najładniejszego bałwana, a jego autorami byli Julia Pudlik oraz Zuzia Gomułczak.

Mikołajki w 4B

Jak co roku 6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy 4b postanowili, że w tym dniu wymienią się między  sobą  prezentami, które wcześniej przygotowali. Wspólne rozpakowywanie prezentów okazało się świetną zabawą co widać w galerii zdjęć 

Przemyskie dyktando

Już po raz XV uczniowie naszej szkoły brali udział w Przemyskim Dyktandzie w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu. Alicja Rojek i Patrycja Porczak godnie nas reprezentowały. Spotkaniu towarzyszyła autorka tekstu dyktanda Pani Maria Żemełko, która przeczytała zebranym wiele swoich wierszy. 

Ciekawa lekcja historii regionu

Klasa 7b uczestniczyła w spotkaniu z panią Alicją Chruścicką, która zaprezentowała dzieje Przemyśla i jego wielkich bohaterów od czasów powstań: styczniowego i listopadowego, po II wojnę światową. Przybliżyła też sytuację mniejszości narodowych w regionie, w tym ludności żydowskiej. Uczniowie wysłuchali wykładu i aktywnie uczestniczyli w dyskusji.  

Wycieczka klas 4a i 4b

        Szóstego listopada  uczniowie klasy 4A i 4B wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Hotelu Arłamów. Ośrodek położony w Bieszczadach, a dokładnie na terenie założonego w 1992 Parku Krajobrazowego Gór Słonnych,  zachwyca swą architekturą  i umiejscowieniem.  
         Uczniowie naszej Jedynki w programie mieli dużo atrakcji , dzięki pięknej pogodzie skorzystali ze wszystkich,  które zostały zaplanowane. Jednym z punktów wycieczki było obejrzenie meczu piłki nożnej grup  młodzieżowych pomiędzy  Hertą Berlin  a Legią  Warszawa, wynik 2:1 dla Młodych Legionistów. Na meczu tym zrobiliśmy sobie zdjęcie z wielką postacią  Polskiej Piłki  Panem Jackiem  Zielińskim, reprezentantem Polski, uczestnikiem  Mundialu w 2002r, w barwach Legii Warszawa trzykrotny Mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. Fajnie i miło było spotkać taką legendę. Skorzystaliśmy również z wód termalnych i atrakcji wodnych na basenach. Dodatkową frajdą był czas spędzony na ściance spinaczkowej, na której rekord wysokości pobił uczeń klasy 4B Karol Gierczak- widoczne na poniższych zdjęciach. Nie zabrakło również meczu w piłkę nożną na hali sportowej pomiędzy chłopcami 4A i 4B, natomiast dziewczynki rozgrywały swoje  mecze na 4 boiskach w babingtona. Na koniec klasy udały się na pyszny obiadek z deserem. Wychowawca klasy 4A  Pani Elżbieta Pietrusiak oraz wychowawca klasy 4B Pan Grzegorz Gierczak dziękują Państwu Barbarze i Witoldowi  Antochów za miłe przyjęcie i zorganizowanie  super atrakcji  dla naszych uczniów  w tym pięknym ośrodku. Podziękowania również dla opiekuna wycieczki Pani Elżbiety Dembickiej .

Lekcja  Atletyki Terenowej

Wykorzystując piękną złotą jesień uczniowie klasy 4B uczestniczyli w lekcji  wychowania fizycznego  pod tytułem  ,, Lekcja  Atletyki Terenowej" w Parku Miejskim i na Kopcu.
Celami głównymi lekcji było:

1 .Pokonywanie przeszkód terenowych , ćwiczenia hiperwentylacyjne , wykorzystanie ukształtowania terenu, drzew do ćwiczeń

2 .Kształtowanie wytrzymałości, skoczności,  spostrzegawczości w biegach terenowych

3. Możliwości wykorzystania terenu przy uprawianiu ćwiczeń fizycznych, pomiar tętna

4. Udział w grach zespołowych (piłka nożna)


Jak widać lekcje z w-f poza murami szkoły mogą być równie atrakcyjne jak te w szkole, przekonywał uczniów klasy 4B nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Gierczak .

Wirtualny spacer po Przemyślu

Klasa VII b i VI b gościły dziś Pana Piotra Michalskiego, przemyskiego przewodnika turystycznego i fotografa. Jego prace uczniowie mogli do tej pory podziwiać w regionalnej prasie, a co niektórzy również na wystawach. 23 października zostali zabrani na wirtualny spacer połączony z opowieścią o naszym mieście i jego historii. Wielką i miłą niespodzianką dla uczniów było zdjęcie Sienkiewiczówki i przywołanie jej dziejów. Dziękujemy Panu Piotrowi za niezwykłą przygodę  i wzbogacenie naszej wiedzy.