W maju uczniowie klas IV-VI wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Albus 2017. Po niecierpliwych oczekiwaniach Julia Smotrycka cieszyła się dyplomem laureata 3 miejsca i piękną nagrodą książkową. Natomiast Dawid Mickiewicz z kl. IV otrzymał dyplom laureata 5 miejsca wraz z nagrodą książkową. Ponadto laureatem 9 miejsca został Michał Szubert z kl. Vb. Dwaj uczniowie z klasy VIa Koral Słota i Jakub Bandosz zostali nagrodzeni dyplomem wyróżnienia. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wraz z opiekunem p. Ireną Pencak. 

Niezwykłe atrakcje czekały na uczniów klasy VI a  w Dniu Dziecka, gdyż wraz z wychowawczynią Renatą Godos i kilkoma rodzicami udali się na dwudniową wycieczkę do naszej stolicy. Uczniowie zobaczyli Pałac Kultury i Nauki,Plac Nieznanego Żołnierza,Rynek Starego Miasta, Barbakan, Kolumnę Zygmunta, warszawską Syrenkę. Mieli możliwość przejazdu metrem. Zwiedzili ZOO, Centrum Nauki Mikołaja Kopernika, Planetarium – Niebo Kopernika,Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Łazienki Królewskie, Pałac Myślewicki, Stara Oranżeria, Biały Domek.

„Najsilniejszymi są nie zawsze Ci, którzy zwyciężają, lecz Ci, którzy nie poddają się niepowodzeniom” – takie motto przyświecało nietypowej godzinie wychowawczej w klasie VIa. Uczniowie mieli za zadanie przez tydzień przygotować się do klasowego konkursu „Mam talent”.  I nie zawiedli! Prześcigali się w pomysłach, by w oryginalny sposób przedstawić swoje pasje, zainteresowania i talenty. Były więc występy taneczne, wypieki cukiernicze, które umiliły prezentacje, projekty plastyczne, sukcesy sportowe (medale, puchary i pamiątkowe, cenne dyplomy), poetyckie (swoje wiersze zaprezentowała Dominika Dąbek). Ku radości zebranych, konkurs zakończyli godni następcy Marcina Dańca, którzy opowiadali dowcipy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez wychowawczynię Renatę Godos. Honorowa nagroda przypadła niezwykle skromnemu, ale ciągle walczącemu z chorobą – Tomkowi Krzysztofowi.

W ramach klasowego konkursu „Z mitologią za pan brat”, uczniowie klasy Vb wykazali się niezwykłą wiedzą. Znajomość mitów, bogów, herosów, wierzeń i kultury starożytnych Greków oraz frazeologizmów, ciekawostek a także znajomość lektury Jana Parandowskiego Przygody Odyseusza sprawiła, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, przygotowane przez nauczycielkę j. polskiego Renatę Godos. Na szczególne wyróżnienie  i atrakcyjne nagrody zasłużyły dziewczynki, które wykazały się największą wiedzą. Były to: Sara Pawliszcze, Weronika Tomaka, Gloria Biesiadecka i Wiktoria Fortuna.


 

7 czerwca w szkole został przeprowadzony egzamin na kartę rowerową. Tym razem do egzaminu przystąpiło ponad dwudziestu uczniów. W części pisemnej egzaminu nie wszystkim dopisało szczęście. Dużo lepiej powiodło się egzaminowanym w części praktycznej, gdzie egzamin zdało 100% uczestników. Egzamin przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego   Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.  Gratulujemy szczęściarzom i życzymy wspaniałych przygód w czasie rowerowych wycieczek. Tych, którym tym razem się nie udało, zachęcamy do „studiowania” przepisów i informujemy, że za rok będzie następna szansa. Funkcjonariuszom Policji dziękujemy za sprawne przeprowadzenie egzaminu. 
 

Z okazji miesiąca pamięci narodowej klasa VI a brała udział w wycieczce do kościoła Karmelitów w celu uczczenia pamięci pomordowanych rodaków w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Pani Alicja Chruścicka opowiedziała uczniom o tragicznych wydarzeniach. Dzieci odczytały nazwiska poległych i uczciły ich minutą ciszy. 


 

9 maja uczennica klasy 5B Weronika Tomaka została wyróżniona za pracę plastyczną w konkursie „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Przemyślu a dyplomy i nagrody wręczali:  Sekretarz Miasta – Dariusz Łapa oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu – Adam Sosnowski. Gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim. 

Takie hasła rozbrzmiewały podczas obchodów kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszej szkole, jak co roku, uczniowie spotkali się, aby wspomnieć jej uchwalenie i zaprzysiężenie. Podczas uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VI a i VI b pod opieką pani Renaty Godos oraz pani Barbary Burdziak i pana Zdzisława Gigonia można było dowiedzieć się o najważniejszych faktach z tego wydarzenia i uchylić rąbka historii. Prezentacja multimedialna, wiersze i pieśni w wykonaniu szkolnego chóru uświetniły to wydarzenie.

Są wydarzenia w życiu narodu, o których nie da się zapomnieć … Westerplatte, obrona Poczty Gdańskiej,  „ Krwawy Poniedziałek” w pierwszych tygodniach walk w naszej stolicy, powstanie w getcie warszawskim, Godzina „W”, Oświęcim, Majdanek, Katyń, Ostaszków, Miednoje …
27 kwietnia wieczorem o godz. 19.00 w naszej szkole odbyła się wieczornica, przygotowana przez uczniów klas szóstych razem z nauczycielką j. polskiego Renatą Godos. Przy ognisku i blasku świec, uczniowie oddali hołd żołnierzom walczącym podczas II wojny światowej. Zebrani uczniowie klas IV – VI wysłuchali wierszy, opowieści o bohaterach tamtych lat. Wraz z zaproszonymi na akademię harcerzami, rodzicami i nauczycielami śpiewano pieśni patriotyczne, żołnierskie i partyzanckie.
Dzień później  program artystyczny obejrzeli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I – III.

28 kwietnia uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą  p.Agnieszką Smotrycką uczestniczyli w warsztatach pt."Internet bez hejtu" organizowanych w Bibliotece Publicznej. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w  zajęciach, odpowiadając na pytania pani prowadzącej, jak również dzieląc się swoją wiedzą na ten temat. Dzieci oglądały  filmy pokazujące jakie mogą być konsekwencje stosowania hejtu w sieci. Uczniowie wzięli też udział w zajęciach praktycznych, gdzie mogli wykazać się zdobytą wiedzą. Wiadomości uzyskane w  trakcie zajęć uświadomiły uczniom, że trzeba zachować dużą ostrożność w wyrażaniu swoich opinii na forach internetowych oraz różnego rodzaju komunikatorach czy portalach społecznościowych.

Strona 1 z 2

Do góry