Bal Karnawałowy

11 stycznia odbył się Bal Karnawałowy klas 1-3. Tegoroczna zabawa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości.  Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Pojawiło się wiele bajkowych postaci, przybyły wróżki, książęta, wojownicy, różne zwierzątka, a porządku pilnowali policjanci. Prowadzący zabawę animatorzy zespołu Bazyl zachęcali do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Wszyscy podziwiali efekt pracy maszyny wyrzucającej z siebie bańki mydlane i barwne refleksy świetlne na sali. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również konkursów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły .

Język angielski interaktywnie

Kółko z języka angielskiego to pozalekcyjne zajęcia, na których uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich wiadomości i umiejętności. Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w takich zajęciach w naszej szkole. Odbywają się one z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i programów do nauki języka angielskiego. Tablica interaktywna jest nieocenioną pomocą w nauce, uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach, na których, z wykorzystaniem rozmaitych gier i zabaw utrwalają wiadomości i zdobywają nową wiedzę.

Jasełka dla przedszkolaków

4 stycznia odwiedzili naszą szkołę mali goście z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu. Przedszkolaki obejrzały jasełka przygotowane przez klasę IIIa i IIIc.

Jasełka w naszej szkole

W czwartek 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy IIIa i IIIc pod opieką pani Karoliny Grzegorzak i pani Anety Karszyń. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, dzieci przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Po występie ksiądz Marcin Wilk pobłogosławił całej społeczności szkolnej oraz głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Wyrożnienie w konkursie

Uczeń kl 3 b Gabryś Gnot zdobył wyróżnienie w konkursie na ozdoby świąteczne w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Gratulujemy!

dzieciaki