Kilka dni temu uczniowie klas I-III dowiedzieli się o swoich osiągnięciach z języka angielskiego w ogólnopolskim konkursie "Zuch 2017". Najmłodsza uczestniczka Łucja Pusz z klasy I zdobyła dyplom laureata 4 miejsca i piękną nagrodę książkową. Dyplomy laureatów 9 miejsca uzyskali Żmudzka Oliwia kl. I i Zofia Pusz z klasy IIIb. Kolejnymi dyplomami laureata zostali uhonorowani Patryk Orłów z klasy IIIA, Maksymilian Smotrycki z kl. IIIb, Szymon Buła i Łukasz Warzocha obydwaj z kl. I. Opiekun uczniów p. Irena Pencak, nauczyciele i uczniowie gratulują osiągnięć i życzą dalszych sukcesów. 


 

27 kwietnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się  III edycja imprezy czytelniczej ANDERSENADA. Udział w niej wzięła kl. 2C z wychowawczynią Karoliną Łossan oraz Roksana Wójcik z kl. 3B. Uczniowie poznali ciekawostki o życiu i twórczości H. Ch. Andersena oraz mogli spotkać się z autorem baśni, w którego rolę wcielił się pan Piotr Kustra. Młodzi czytelnicy wzięli również udział w dwóch konkursach z nagrodami: Być jak baśniowy bohater oraz w turnieju wiedzy o baśniach H. Ch. Andersena. W obydwu konkursach klasa 2C zdobyła I miejsce. 

6 czerwca uczniowie klasy IIa  przenieśli się na chwilę w czasy średniowieczne w Wiosce Fantasy w Kuńkowcach. Przeżywali emocje, jakich dotąd jeszcze nie doświadczyli. Byli rycerzami walczącymi na miecze, poszukiwaczami  kawałków mapy, które składali w jedną całość i tłumaczami zaszyfrowanych wiadomości. Integracja i współzawodnictwo wszystkich drużyn pomogły w rozszyfrowaniu tajemnych znaków, a wysiłku każdy z uczestników włożył wiele…
Uwieńczeniem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek zorganizowane dzięki pomocy dziadzia naszego ucznia. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezwykłych wrażeń. 

Troje naszych uczniów reprezentowało szkołę w międzyszkolnym konkursie „Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa” w Szkole Podstawowej nr 5: Maja Orłów, Patrycja Porczak i Gabriel Gnot. Dzieci przebrane za postacie bajkowe deklamowały wiersze Brzechwy, Tuwima i Zarębiny.

5 maja, uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie w języku angielskim na szkolnym konkursie English Rhymes. Wszyscy pięknie recytowali swoje wiersze, wykorzystując przygotowane rekwizyty i przebrania. Uczniowie wykazali się też zdolnościami aktorskimi.  Pierwsze miejsce zajęły ex eaquo Zofia i Łucja Pusz z kl. 3a i 1a.Na drugim miejscu uplasowali się Sebastian Smotrycki z kl 2c, Alicja Rojek kl 2b, Oliwia Rupar kl 2b oraz Paulina Wajda z kl 2a. Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Międlar  kl 2b, Patrycja Porczak kl 2c, Wiktoria Świetliczka z kl 2c oraz Kinga Wiśniewska z kl 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Strona 1 z 9

dzieciaki

Do góry