MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURSU STROIKÓW WIELKANOCNYCH ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Z przyjemnością informujemy, że ostatnio dotarła do nas wspaniała wiadomość o zdobyciu przez uczniów z naszej świetlicy I i III miejsca w ,,Międzyświetlicowym konkursie stroików wielkanocnych’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 14 w Przemyślu. Martynka Pawłowska, Karol Gierczak, Michał Kędzierski i Sebastian Smotrycki zostali nagrodzeni za pomysłowość, wkład pracy, estetykę i ogólny wyraz artystyczny. Prace zostały wykonane pod opieką pani Anety Gierczak.

Teraz dzieci mają głos

Dzieci ze świetlicy wspólnie z panią Anetą Gierczak uczestniczyły w projekcji filmów animowanych w Galerii Sztuki Współczesnej – ,,kino w galerii’’ w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Uczniowie obejrzeli 7 filmów - ,,KOPCIUCH’’, PUŁAPKA NA MYSZ’’, ,,KUBA I ŚRUBA; CZARNOKSIĘZNIK’’, ,,SPODNIE I ŻELAZKO’’, ,,MIŁEK Z CZARNEGO LASU’’, BARDOU – DWA WILKI;’’ oraz ,,MAŁPA W KĄPIELI’’. Festiwal ma znaczący charakter edukacyjny, to co charakteryzuje O!PLA w sposób szczególny to Jurorzy , którymi są widzowie biorący udział w projektach. Uczniowie po zakończonej projekcji głosowali na film, który podobał im się najbardziej. Głosy naszych świetlików podzielone były na wszystkie 7 filmów :) Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tak wielkim przedsięwzięciu - ,, TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS’’. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

 

Gra terenowa

11 kwietnia grupa świetlicowa pierwszaków zamieniła się w małych piratów którzy pod opieką kapitana pani Anety Gierczak poszukiwali na terenie szkoły ukrytego skarbu. A wszystko za sprawą odnalezionego tajemniczego listu w butelce…okazuje się, że nasza ponad stuletnia szkoła skrywa wiele niespodzianek i tajemnic. Uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę odnajdując kolejne wskazówki i klucze ukryte na terenie szkoły. Zadanie nie było łatwe, trzeba było się zmierzyć nie tylko z trudnymi zadaniami, krzyżówkami, odszyfrować tajne wiadomości ale także przepłynąć ocean pełen rekinów i stoczyć bitwę morską (na szczęście tylko na papierowe kulki). Zadania zostały wykonane wzorowo a nasi mali poszukiwacze odnaleźli mapę, która doprowadziła ich do ukrytego skarbu. Nasza piracka świetlicowa załoga już planuje kolejne wyprawy pełne przygód i zabawy.

Na szkle malowane

Tym razem zajęcia rozwijające aktywność twórczą dzieci odbyły się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Uczniowie uczęszczający na zajęcia dodatkowe z panią Anetą Gierczak uczestniczyli w warsztatach ,, Na szkle malowane’’. Efektem ich pracy były piękne witraże z motywem kwiatowym, które po zajęciach świetliki wzięły do domu.

BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI

Zajęcia czytelnicze w rozwoju dzieci mają niezwykle duże znaczenie. Podczas zajęć świetlicowych czytając zabieramy  uczniów w zaczarowany świat pełen przygód.  To właśnie książki rozwijają wrażliwość i wyobraźnię dziecka a poznane historie uczą i pokazują,  jakie wartości należy cenić i jak postępować. Przez dwa tygodnie dzieci w świetlicy szczególnie dużo czasu poświęciły bajkom i baśniom, słuchały umuzykalnionych wierszy, chętnie wzięły też udział  w świetlicowym konkursie plastycznym organizowanym przez panią Anetę Gierczak pt. ,,Baśnie, bajki, bajeczki’’ i wykonali  ilustrację do wybranego przez siebie utworu dla dzieci.  


Gry planszowe, edukacyjne, towarzyskie- radość, nauka i zabawa.

Gry planszowe, edukacyjne, towarzyskie …nie tylko  bawią ale też uczą , rozwijają wyobraźnię i umiejętności społeczne. W świetlicy szkolnej dzieci uwielbiają spędzać czas  każdego dnia poświęcając choćby chwilę na grę w szachy, scrabble, kalambury czy inne dostępne gry. Tym razem mieliśmy okazję bawić się grami podczas zajęć ,, Zgraj się z biblioteką’’ w Bibliotece Publicznej w Przemyślu. Uczniowie mieli do dyspozycji duży wybór gier, było wesoło, ciekawie, może nawet czasami za głośno gdy po zwycięstwie wznoszono okrzyk radości.  Zachęcamy rodziców do spędzania czasu wolnego z dziećmi w ten sposób,  jest to doskonała alternatywa dla telefonów i tabletów.