WIELKANOCNE TRADYCJE

Centrum Kulturalne w Przemyślu organizowało X Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Wielkanocne Tradycje”. Z przyjemnością informujemy, że Zuzia Gomułczak z kl. IIB zajęła I miejsce. W konkursie wzięły również udział dzieci ze świetlicy z klas pierwszych: Sebastian Sawka (IA), Jowita Paduch, Paulina Panek, Wojtek Węglarz (IB) oraz Szymon Kułak , Nikola Choma (IC). Nagrodzone prace eksponowane były na wystawie pokonkursowej.

CO ZDARZYŁO SIĘ W PIÓRNIKU?

Okazuje się, że gdy uczniowie nie patrzą w piórniku dzieją się niesłychane rzeczy. Przybory prowadzą swoje własne ciekawe życie. Jedną z przygód poznaliśmy na marcowych „piórnikowych zajęciach” w Czytelni Dla Dzieci i Młodzieży. W czasie spotkania uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością rozpoznawania wszelkich przyborów szkolnych z tajemniczego pudełka, były quizy, zagadki i zabawy z Plastusiem – głównym bohaterem „Plastusiowego pamiętnika”. Na koniec każdy uczestnik zajęć miał za zadanie zaprojektować własne przybory szkolne.

Konkurs plastyczny - W świecie baśni

Zajęcia czytelnicze w rozwoju dzieci mają niezwykle duże znaczenie. Podczas zajęć świetlicowych czytając baśnie zabieramy uczniów w zaczarowany świat pełen przygód. To właśnie baśnie rozwijają wrażliwość i wyobraźnię dziecka a poznane historie uczą i pokazują jakie wartości należy cenić i jak postępować. Zainspirowani barwnymi opowieściami uczniowie chętnie wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym na ilustrację do wybranej baśni: „W świecie baśni”.


HANS CHRISTIAN ANDERSEN BLISKI DZIECIOM

andersen-bliski-dzieciomBaśnie pisarza zdobyły już serca czytelników na całym świecie. Podczas styczniowych zajęć w czytelni dla dzieci i młodzieży uczniowie mieli okazję poznać bliżej postac samego Hansa Christiana Andersena oraz posłuchac wybranych baśni które zachwycają i niosą wciąż żywe i aktualne przesłanie. Oczywiście jak zawsze nie zabrakło wielu ciekawych zabaw, quizów i konkursów zorganizowanych przez prowadzącą zajęcia panią Małgosię Tomków. Przed powrotem do szkoły skorzystaliśmy z zimowej pogody i pobawiliśmy się w berka na boisku szkolnym oraz odbył się rzut sniezkami do celu, po tej zabawie królową śniegu była wychowawczyni pani Aneta Gierczak.

Czytaj więcej...

WZOROWE ŚWIETLIKI

Informujemy, że mamy kolejne wzorowe świetliki: w listopadzie tytuł wzorowego świetlika otrzymują: Gabrysia Kroczek i Maja Orłów (grupa I), Jowita Paduch, Oliwia Rupar oraz Hania Gaweł (grupa II), grudzień- styczeń: Maja Pierożek, Maja Feduniewicz, Sebastian Smotrycki i Maja Orłów  (grupa I), Michał Kędzierski, Alicja Rojek, Krystian Zalita i Tobiasz Szymański (grupa II). Przypominamy , że w naszej świetlicy trwa całoroczny konkurs na „ Wzorowego Świetlika”. Aby otrzymać takie wyróżnienie nasi uczniowie muszą spełnić określone warunki. Wzorowy Świetlik jest dobrym kolegą, aktywnie uczestniczy w zajęciach świetlicowych, dba o porządek, pamięta również o właściwym zachowaniu podczas spożywania posiłków.

{oziogallery 1567}

MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

festiwal-koled-pastoralekNiezwykle ciekawie rozpoczęliśmy rok 2016, w styczniu odbył się X Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 14 w Przemyślu oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu i Parafię pod wezwanie św. Brata Alberta w Przemyślu. Naszą szkołę w przesłuchaniach reprezentowali: Paulinka Panek (kl. I), Jakub Celarek (kl. I), Ania Haszczyn kl. III (1 kategoria) oraz Natalia Celarek (kl. IV) i Ania Kość (kl. VI). Poziom konkursu był niezwykle wysoki, a łącznie wystąpiło blisko 50 uczestników. Do finału zaproszona została Ania Haszczyn. Koncert Laureatów odbył się w dniu 13.01. 2016 r. w Sali Widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Z przyjemnością informujemy, że Ania Haszczyn zajęła wysokie III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu!

Czytaj więcej...