„CZAS NA ZDROWIE”

25 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbył się Międzyświetlicowy Przegląd Poezji o Tematyce Prozdrowotnej "Czas na zdrowie”. Naszą szkołę reprezentował Kacper Kumięga, który recytował wiersz napisany przez wychowawcę świetlicy panią Joannę Koźlik- Zajic. Wiersz  promuje zdrowy styl życia,  do czego gorąco  zachęcamy naszych uczniów. 

„ZDROWE RADY”

Jak chcesz zdrowy być jak ryba

musisz co dzień dużo pływać,

lecz to nie jest prosta rzecz

tyle tlenu w płucach mieć.

Na wysiłek bądź gotowy

i poranek zacznij zdrowy.

Po przespanej nocy całej,

zjedz śniadanie doskonałe.

Na początek coś ciepłego

i warzywa wrzuć do tego.

Potem rześki i wesoły

ruszaj szybko do swej szkoły!

A gdy minie lekcji kilka

i pojawi się ta chwilka,

aby drugie zjeść śniadanie,

nie zajadaj chipsów na nie!

Więcej siły Ci przyniesie

to, co rośnie w sadzie, w lesie.

Gdy obiadu przyjdzie pora

fast - food to największa zmora,

pójdziesz po nim do doktora!

Dobrze, zdrowo najedzony

pukaj do kolegów domu,

niech wychodzą na podwórze

skakać razem przez kałuże.

Kiedy zbliży się już zmrok

do łazienki duży krok,

wyszorować całe ciało,

aby lepiej Ci się spało.

Szklanka mleka dopomoże

słodko śnić

             o tym,

                    co było

                           na dworze...

 

 

WARSZTATY MALARSKIE - MARTWA NATURA

Kwietniowe zajęcia plastyczne rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy „Return to Przemyśl” w Galerii Sztuki Współczesnej. Następnie udaliśmy się  na zajęcia  gdzie nasi uczniowie korzystając ze wskazówek prowadzące artysty pana Andrzeja Cieszyńskiego malowali martwą naturę farbami. 

Konkurs czytelniczo - plastyczny

Z Okazji Dnia Matki w naszej szkole odbył się czytelniczo - plastyczny konkurs zorganizowany przez bibliotekę i świetlicę. Uczniowie klas I-III najpierw wysłuchali opowiadania Bruno Ferrero "Jak Bóg stworzył mamę", następnie dyskutowali o trudach dnia codziennego każdej mamy, a później wykonywali pracę plastyczną pod hasłem Mama. Dzieci bardzo się postarały, na konkurs wpłynęło dużo prac. Nagrodami w konkursie były prezenty dla mam. Każdy uczestnik otrzymał prezent.

IX Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy

7 kwietnia 2016 roku uczniowie z klasy II b: Karol Gierczak i Igor Ciszkiewicz  uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w IX Międzyświetlicowym Turnieju Warcabowym organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Przemyślu. Chłopcy reprezentowali naszą szkołę po wygranych eliminacjach w naszej świetlicy. Uczniowie po zakończonym turnieju otrzymali dyplomy i upominki.

Uczestniczyliśmy w warsztatach ikonograficznych

Uczestniczyliśmy w kwietniu w warsztatach ikonograficznych organizowanych przez Przemyską Bibliotekę Publiczną. Warsztaty poświęcone były sztuce pisania ikony, jej historii i miejsca w życiu. Zajęcia wprowadziły uczniów w pracę ikonografa, przygotowały do uczestnictwa w konkursie plastycznym " Matka Boża w świątecznej sukience".

Zasłonione zajęcia

Słonie i słoniątka, afrykańskie i azjatyckie  były tematem "zasłonionych zajęć" w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Wiele interesujących wiadomości dowiedzieliśmy się o słoniach, poznaliśmy znaczenie słoniowych przysłów i wysłuchaliśmy wiersza o "Słoniu Trąbalskim". Nauczyliśmy się jak w łatwy sposób narysować słonia. Myślę, że zajęcia przysporzyły dużo radości, w końcu nie bez powodu słoń w wielu kulturach uznawany jest za symbol szczęścia.