WARSZTATY MALARSKIE - MARTWA NATURA

Kwietniowe zajęcia plastyczne rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy „Return to Przemyśl” w Galerii Sztuki Współczesnej. Następnie udaliśmy się  na zajęcia  gdzie nasi uczniowie korzystając ze wskazówek prowadzące artysty pana Andrzeja Cieszyńskiego malowali martwą naturę farbami. 

Konkurs czytelniczo - plastyczny

Z Okazji Dnia Matki w naszej szkole odbył się czytelniczo - plastyczny konkurs zorganizowany przez bibliotekę i świetlicę. Uczniowie klas I-III najpierw wysłuchali opowiadania Bruno Ferrero "Jak Bóg stworzył mamę", następnie dyskutowali o trudach dnia codziennego każdej mamy, a później wykonywali pracę plastyczną pod hasłem Mama. Dzieci bardzo się postarały, na konkurs wpłynęło dużo prac. Nagrodami w konkursie były prezenty dla mam. Każdy uczestnik otrzymał prezent.

IX Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy

7 kwietnia 2016 roku uczniowie z klasy II b: Karol Gierczak i Igor Ciszkiewicz  uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w IX Międzyświetlicowym Turnieju Warcabowym organizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Przemyślu. Chłopcy reprezentowali naszą szkołę po wygranych eliminacjach w naszej świetlicy. Uczniowie po zakończonym turnieju otrzymali dyplomy i upominki.

Uczestniczyliśmy w warsztatach ikonograficznych

Uczestniczyliśmy w kwietniu w warsztatach ikonograficznych organizowanych przez Przemyską Bibliotekę Publiczną. Warsztaty poświęcone były sztuce pisania ikony, jej historii i miejsca w życiu. Zajęcia wprowadziły uczniów w pracę ikonografa, przygotowały do uczestnictwa w konkursie plastycznym " Matka Boża w świątecznej sukience".

Zasłonione zajęcia

Słonie i słoniątka, afrykańskie i azjatyckie  były tematem "zasłonionych zajęć" w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Wiele interesujących wiadomości dowiedzieliśmy się o słoniach, poznaliśmy znaczenie słoniowych przysłów i wysłuchaliśmy wiersza o "Słoniu Trąbalskim". Nauczyliśmy się jak w łatwy sposób narysować słonia. Myślę, że zajęcia przysporzyły dużo radości, w końcu nie bez powodu słoń w wielu kulturach uznawany jest za symbol szczęścia.

WIELKANOCNE TRADYCJE

Centrum Kulturalne w Przemyślu organizowało X Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Wielkanocne Tradycje”. Z przyjemnością informujemy, że Zuzia Gomułczak z kl. IIB zajęła I miejsce. W konkursie wzięły również udział dzieci ze świetlicy z klas pierwszych: Sebastian Sawka (IA), Jowita Paduch, Paulina Panek, Wojtek Węglarz (IB) oraz Szymon Kułak , Nikola Choma (IC). Nagrodzone prace eksponowane były na wystawie pokonkursowej.