KONKURS RECYTATORSKI „STROFY O MAMIE”

23 maja w Bibliotece Publicznej w Przemyślu odbył się XVII Konkurs Recytatorski „Strofy o mamie”. Naszą świetlice reprezentowały: Paulina Wajda oraz Aneta Wojnarowicz . Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki. Do konkursu uczniów przygotowały pani Aneta Gierczak oraz pani Joanna Koźlik-Zajic. 

 

WIOSENNY PRZEGLĄD TAŃCA

17 maja w Szkole Podstawowej Nr 15 odbył się „Wiosenny przegląd tańca”. Reprezentacja naszej świetlicy przygotowana przez panią Anetę Gierczak zaprezentowała  swoje umiejętności taneczne w hiszpańskim flamenco – Ania Haszczyn oraz francuskim kankanie: Karina Bil- Bardzińska, Maja Feduniewicz. Alicja Rojek oraz Maja Orłów. Dziewczyny wyglądały i zatańczyły wspaniale!

 

W KRAINIE KOLOROWYCH KWIATÓW

W sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu międzyświetlicowego  „ W Krainie kolorowych kwiatów” organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Przemyślu.  W spotkaniu uczestniczyli również nasi uczniowie Hania Gaweł i Sebastian Smotrycki, którzy pod opieką wychowawców wykonali piękne  wiosenne kwiaty. Praca Hani otrzymała wyróżnienie. 

WARSZTATY SZKICOWANIA OŁÓWKIEM

Zajęcia w BWA to dla naszych uczniów doskonała lekcja plastyki i wiele cennych wskazówek dotyczących różnych technik którymi posługują się artyści w pracy. Tym razem tematem zajęć była sztuka szkicowania ołówkiem , prowadzący pan Jan Wróbel uczył dzieci w jaki sposób zacząć rysowanie, jak dociskać ołówek i cieniować. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości , a pracując w profesjonalnych warunkach czuli się jak prawdziwi artyści. Oczywiście obejrzeliśmy również aktualną wystawę w Galerii.

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY”

W kwietniu rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszy stroik wielkanocny” organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 14. Z radością informujemy, że uczniowie z naszej świetlicy Karol Gierczak i Mateusz Pawłowski otrzymali II miejsce, natomiast Sebastian Smotrycki, Michał Kędzierski i Wojciech Węglarz otrzymali wyróżnienie. Uczniowie wykonali stroiki pod opieką wychowawców pani Anety  Gierczak i Joanny Koźlik- Zajic.

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA – JAK POPRAWIĆ DYKCJĘ

W maju ćwiczyliśmy naszą wymowę podczas zajęć w Czytelni Dla Dzieci i Młodzieży w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Prowadząca zajęcia pani Małgorzata Tomków przygotowała zabawne wierszyki i zabawy na usprawnienie narządów mowy. Jak zawsze były to zajęcia bardzo ciekawe i dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Na koniec uczniowie wykonali ilustrację do wybranych wierszyków, prace zostały nagrodzone naklejkami.