WIOSENNY PRZEGLĄD TAŃCA

17 maja w Szkole Podstawowej Nr 15 odbył się „Wiosenny przegląd tańca”. Reprezentacja naszej świetlicy przygotowana przez panią Anetę Gierczak zaprezentowała  swoje umiejętności taneczne w hiszpańskim flamenco – Ania Haszczyn oraz francuskim kankanie: Karina Bil- Bardzińska, Maja Feduniewicz. Alicja Rojek oraz Maja Orłów. Dziewczyny wyglądały i zatańczyły wspaniale!

 

W KRAINIE KOLOROWYCH KWIATÓW

W sali widowiskowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu międzyświetlicowego  „ W Krainie kolorowych kwiatów” organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 5 w Przemyślu.  W spotkaniu uczestniczyli również nasi uczniowie Hania Gaweł i Sebastian Smotrycki, którzy pod opieką wychowawców wykonali piękne  wiosenne kwiaty. Praca Hani otrzymała wyróżnienie. 

WARSZTATY SZKICOWANIA OŁÓWKIEM

Zajęcia w BWA to dla naszych uczniów doskonała lekcja plastyki i wiele cennych wskazówek dotyczących różnych technik którymi posługują się artyści w pracy. Tym razem tematem zajęć była sztuka szkicowania ołówkiem , prowadzący pan Jan Wróbel uczył dzieci w jaki sposób zacząć rysowanie, jak dociskać ołówek i cieniować. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości , a pracując w profesjonalnych warunkach czuli się jak prawdziwi artyści. Oczywiście obejrzeliśmy również aktualną wystawę w Galerii.

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZY STROIK WIELKANOCNY”

W kwietniu rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszy stroik wielkanocny” organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 14. Z radością informujemy, że uczniowie z naszej świetlicy Karol Gierczak i Mateusz Pawłowski otrzymali II miejsce, natomiast Sebastian Smotrycki, Michał Kędzierski i Wojciech Węglarz otrzymali wyróżnienie. Uczniowie wykonali stroiki pod opieką wychowawców pani Anety  Gierczak i Joanny Koźlik- Zajic.

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA – JAK POPRAWIĆ DYKCJĘ

W maju ćwiczyliśmy naszą wymowę podczas zajęć w Czytelni Dla Dzieci i Młodzieży w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Prowadząca zajęcia pani Małgorzata Tomków przygotowała zabawne wierszyki i zabawy na usprawnienie narządów mowy. Jak zawsze były to zajęcia bardzo ciekawe i dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Na koniec uczniowie wykonali ilustrację do wybranych wierszyków, prace zostały nagrodzone naklejkami.

„CZAS NA ZDROWIE”

25 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbył się Międzyświetlicowy Przegląd Poezji o Tematyce Prozdrowotnej "Czas na zdrowie”. Naszą szkołę reprezentował Kacper Kumięga, który recytował wiersz napisany przez wychowawcę świetlicy panią Joannę Koźlik- Zajic. Wiersz  promuje zdrowy styl życia,  do czego gorąco  zachęcamy naszych uczniów. 

„ZDROWE RADY”

Jak chcesz zdrowy być jak ryba

musisz co dzień dużo pływać,

lecz to nie jest prosta rzecz

tyle tlenu w płucach mieć.

Na wysiłek bądź gotowy

i poranek zacznij zdrowy.

Po przespanej nocy całej,

zjedz śniadanie doskonałe.

Na początek coś ciepłego

i warzywa wrzuć do tego.

Potem rześki i wesoły

ruszaj szybko do swej szkoły!

A gdy minie lekcji kilka

i pojawi się ta chwilka,

aby drugie zjeść śniadanie,

nie zajadaj chipsów na nie!

Więcej siły Ci przyniesie

to, co rośnie w sadzie, w lesie.

Gdy obiadu przyjdzie pora

fast - food to największa zmora,

pójdziesz po nim do doktora!

Dobrze, zdrowo najedzony

pukaj do kolegów domu,

niech wychodzą na podwórze

skakać razem przez kałuże.

Kiedy zbliży się już zmrok

do łazienki duży krok,

wyszorować całe ciało,

aby lepiej Ci się spało.

Szklanka mleka dopomoże

słodko śnić

             o tym,

                    co było

                           na dworze...