W świecie gier...

4 .11 uczniowie uczęszczający do świetlicy z klasy 2b i 3b pod opieką p. Agnieszki Smotryckiej wzięli udział w kolejnych zajęciach organizowanych w Bibliotece Miejskiej pt. "W świecie gier planszowych". Tym razem, dzieci zostały oprowadzone po bibliotece, zapoznając się z różnymi rodzajami książek, jakie mogą wypożyczyć i przeczytać w domu. Rozbudziło to ich ciekawość i chęć czytania. Następnie odbyły się zajęcia z wykorzystaniem rozmaitych gier, ćwiczące pamięć, koncentrację i myślenie logiczne.

Ręce i sztuka

Jesień to kolorowa pora roku i czas twórczych inspiracji. Uczniowie z grupy świetlicowej nr 3 użyli swoich dłoni jako wzoru dla liści. W formie plastycznej połączyli ze sobą elementy drewniane, plastikowe, papierowe oraz suszone kwiaty i w ramach recyklingu stworzyli niepowtarzalną płaskorzeźbę o tematyce jesienniej.

Zajęcia taneczne w naszej szkole

We wtorek uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach tanecznych. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalną instruktorkę i nauczycielkę tańca, Panią Dorotę Zakielarz z przemyskiej szkoły tańca Golden Dance. Dzieci poprzez świetną zabawę jaką jest taniec uczyły się rozwijać koordynację ruchową oraz kształtować prawidłową sylwetkę. Uśmiechnięci i zadowoleni uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

POKONAĆ STRES...

7 .10 uczniowie uczęszczający do świetlicy z klasy 2b i 3b pod opieką p. Agnieszki Smotryckiej wzięli udział w zajęciach organizowanych w Bibliotece Miejskiej pt. "Walka ze stresem". Biorąc czynny udział w zajęciach dzieci dowiedziały się na czym polega stres i poznały różne jego rodzaje oraz wymieniły sytuacje, w których go odczuwają. Uczniowie otrzymali wiele cennych rad i wskazówek jak okiełznać stres, poznali również sposoby radzenia sobie z nim. Zajęcia obfitowały w szereg atrakcji m.in. rysowanie "Pana Stresika" oraz zajęcia plastyczne.

Projekt plastyczny - drzewo

Kolorowa jesień zawitała pod okna naszej szkoły: liście na drzewach przyozdobiły się w żółte, brązowe, czerwone sukienki. Podmuchy wiatru rozsypują roztańczone listki. Dary jesieni zawitały do kuchni, a dzieci ubrały ciepłe ubrania. W takiej atmosferze czas pomyśleć o otaczającej nas przyrodzie i tym, jak bardzo ona się zmienia z każda porą roku. Klasa II b wykonała wspólnie projekt plastyczny pt. „Drzewo”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Narodowe czytanie w SP1

Uroczystości w ramach "Narodowego Czytania" w naszej szkole odbyły się 5 września 2016 roku. Tym razem uczniowie usłyszeli fragment "Quo vadis" H. Sienkiewicza, naszego patrona. W grupie świetlicowej dzieci odczytały „Bajkę” Sienkiewicza. Następnie został ogłoszony konkurs na ilustrację do utworów. Prace wciąż napływają. Już niedługo ogłosimy wyniki konkursu.