Świetlicowa gazetka

Klasa II b rozpoczęła wydawanie klasowej gazetki. Klasa podzieliła się obowiązkami redaktorów i dzięki wspólnej pracy do tej pory wykonała już 3 numery poświęcone przyrodzie. Gazetki są pełne zagadek, krzyżówek i ilustracji, a także znalazł się w nich materiał promujący naszą szkołę.  

Głośne czytanie dzieciom

Z okazji Święta Książki grupa świetlicowa zaprosiła byłą nauczycielkę, panią Zuzię, do przeczytania dzieciom swojej ulubionej bajki. Pani z przyjemnością przyjęła zaproszenie. Dziś dzieci usłyszały historię pewnej księżniczki, która bardzo chciała bawić się z innymi dziećmi. Same również miały okazję do pochwalenia się umiejętnościami pięknego czytania oraz opowiadały o ulubionych zabawach. Następnie wspólnie pobawiły się w proponowane gry zespołowe. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze. Żal nam było żegnać się z miłym gościem. Na pamiątkę dzieci podarowały pani własnoręcznie namalowane obrazki.

Turniej warcabowy

W X Międzyświetlicowym Turnieju Warcabowym 4 miejsce zdobyła drużyna w składzie: Karol Gierczak i Igor Ciszkiewicz przygotowani przez panią Władysławę Niejedli. Chłopcy brali udział w konkursie po raz trzeci. Gratulujemy wytrwałości i pasji. Życzymy dalszych sukcesów.

Wizyta teatru S.A.N.

Z  okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 28 marca na świetlicy szkolnej dla klas II a, II b i II c odbył się występ Teatru S. A. N. z Przemyśla. Uczennice z II LO Daria, Magda i Klaudia razem ze swoim nauczycielem panem Rafałem Paśko (absolwentem Jedynki) zaprezentowały teatr obrazkowy ze skrzyni zwany kamishibai. Dzieci wysłuchały bajek, obejrzały ilustracje i porozmawiały z przybyłymi gośćmi, którzy obiecali odwiedzić jeszcze naszych uczniów w tym roku szkolnym. Dziękujemy za miłe spotkanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Konkurs na palmę wielkanocną

W Międzyświetlicowym Konkursie na Palmę Wielkanocną zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Przemyślu nasz uczeń Gabriel Gnot z klasy 2b otrzymał II miejsce. Gratulujemy.


Zajęcia na koncentrację uwagi

W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się zajęcia na temat koncentracji uwagi. Uczniowie poznali i wykonali ćwiczenia usprawniające pracę obu półkul mózgowych. Dowiedzieli się jak ważna jest współpraca między nimi, aby człowiek szybciej się uczył i lepiej przyswajał wiedzę. Efektem zajęć są zalecenia dla dzieci do wykonania w wyborze przed każdym zadaniem domowym, aby łatwiej się skoncentrować.

Oto one:

  • rozwiązuj krzyżówki, rebusy, sudoku lub układaj własne,
  • liczenie „w dół” od dowolnej liczby,
  • wpatruj się w jedno miejsce przez 5-10 minut,
  • wyszukuj wybranych cyfr lub liter w ciągu,
  • układaj puzzle,
  • wykonuj ćwiczenia gimnastyczne: ruchy naprzemienne, leniwe ósemki, itp
  • wyszukuj różnic między obrazkami.

Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się cenne.