NIEZWYKŁY ŚWIAT KSIĄŻEK CZYLI ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE W BIBLIOTECE

W październiku rozpoczęliśmy kolejny rok współpracy z Biblioteką Publiczną w Przemyślu.  Zajęcia w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży na stałe wpisane są w nasz świetlicowy kalendarz. Celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych uczniów. Pani Małgorzata Tomków wprowadziła dzieci w magiczny świat biblioteki, uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadań o niezwykłych książkach, czytanie daje satysfakcję ale gdy czyta się pachnącą truskawkami lub czekoladą książkę (takie również są dostępne w bibliotece) ozdobioną do tego pięknymi ilustracjami radość jest podwójna. Najmłodsze,,świetliki’’ pod opieką pani Anety Gierczak z zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, na zakończenie spotkania z ciekawością buszowały między półkami wybierając sobie lektury do czytania w domu. 


URODZINY MISIA KSIĄŻKOWEGO

„ Misie lubią dzieci a dzieci lubią misie” nie mogło więc nas zabraknąć na urodzinowym przyjęciu Misia Książkowego w  Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowiadań o misiach, wspaniale bawili się i tańczyli z przyniesionymi przez siebie pluszakami przy misiowych piosenkach, rozwiązywali misiowe zagadki i brali udział w misiowych konkursach. Tego dnia czytelnię odwiedził również przemyski miś, który swoje urodzinki spędzał z naszymi uczniami. Na przyjęciu wspólnie odśpiewaliśmy sto lat a na koniec  czekała na nas słodka niespodzianka- urodzinowe misiowe  ciasteczka. Było wesoło, misiowo  i smacznie. 


URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

Obchodziliśmy w świetlicy szkolnej urodziny jednego z najbardziej ulubionych bohaterów dziecięcych bajek – Kubusia Puchatka. Tego dnia czytaliśmy fragmenty książki o Kubusiu Puchatku, słuchaliśmy piosenek o naszym bohaterze i jego przyjaciołach. Oczywiście jak to na przyjęciu urodzinowym nie zabrakło zabaw z kolorowymi balonami i tańców przy muzyce. Urządziliśmy konkurs na najpiękniejszy portret naszego misia.  

WARSZTATY W GALERII SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ

Warsztaty artystyczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jest to ciekawa propozycja na twórcze spędzenie czasu. Dzieci nawiązują pierwszy kontakt ze sztuką współczesną, oglądając wystawę, następnie zainspirowani tworzą samodzielne prace pod okiem artysty pana Andrzeja Cieszyńskiego.   

Gość świetlicy

Gościem Świetlicy Szkolnej 2 czerwca była pani Renata Szymuś, która pracuje jako leśnik w Nadleśnictwie Jarosław. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca leśnika, jak należy zachowywać się w lesie, w jaki sposób przechowuje się wiadomości o drzewach. Miały okazję oglądać różne narzędzia służące do pomiarów i oznaczeń drzew, przeglądały mapy i zadawały wiele pytań. Na zakończenie obiecały dbać o przyrodę i przestrzegać zasad w czasie spacerów i wycieczek do lasu. 

Świetlicowa gazetka

Klasa II b rozpoczęła wydawanie klasowej gazetki. Klasa podzieliła się obowiązkami redaktorów i dzięki wspólnej pracy do tej pory wykonała już 3 numery poświęcone przyrodzie. Gazetki są pełne zagadek, krzyżówek i ilustracji, a także znalazł się w nich materiał promujący naszą szkołę.