SZOPKA OCZAMI DZIECKA

W Muzeum Historii Miasta Przemyśla  dostępna jest wystawa pokonkursowa „Szopka oczami dziecka”,  na którą zostali zaproszeni przez organizatorów uczestnicy konkursu. ,,Chcielibyśmy, aby wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione, gdyż wszystkie są pięknymi wizerunkami szopki bożonarodzeniowej namalowanej lub narysowanej i widzianej oczami i wyobraźnią dziecka” czytamy na stronie organizatora. Cieszymy się, że na wystawie znalazły się szopki namalowane przez uczniów naszej szkoły: MilenkęRohan, Franciszka Gierczaka oraz Karola Gierczaka. 

ZWIEDZAMY PRZEMYSKIE PODZIEMIA

Nie bez powodu mówi się, że największe zagadki i skarby skrywa ziemia. Oto uczniowie uczęszczający na zajęcia z panią Anetą Gierczak mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję historii a jednocześnie ciekawą przygodę zwiedzając przemyskie podziemia. Pan przewodnik przeniósł nas w odległe czasy XV -XVI wieku, gdy to dawni kupcy przechowywali w piwnicach swoje dobra i towary, dowiedzieliśmy się, jakie były bogactwa Ziemi Przemyskiej. ,,Niedźwiadki przemyskie’’ pokazały nam przemyskie zabytki. Najwięcej wrażeń i emocji dostarczyło przejście 120 m wąskim korytarzem, a najwięcej zabawy wirtualne lustro, które po zeskanowaniu sylwetki pozwala na przymierzenie  jednego z historycznych strojów. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, więc w najbliższym czasie zapewnimy również innym świetlikom podobne wyjścia.

Choinko, piękna jak las ..

,,Choinko, piękna jak las ..." to hasło przewodnie świątecznego  konkursu plastycznego w świetlicy  na najpiękniej namalowaną choinkę.  Uczniowie biorący udział w konkursie  wprowadzeni  w świąteczny nastrój  z wielkim zaangażowaniem  wykonywali swoje prace przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Organizatorem konkursu była pani Aneta Gierczak.

Mikołajkowe niespodzianki

Wszystkie dzieci kochają  Świętego Mikołaja i czekają na jego przyjście, 1 grudnia w czasie zajęć w Bibliotece  Publicznej w Przemyślu świetliki pod opieką pani Anety Gierczak miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o naszym ulubieńcu . Na uczniów  czekało dużo niespodzianek, oto przemawiał do nas sam Święty Mikołaj!  okazało się, że wszyscy obecni na zajęciach uczniowie byli na liście grzecznych dzieci więc 6 grudnia na pewno będzie czekał na nich prezent.  Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej portrety Św. Mikołaja, wiersze i piosenki.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone przez prowadzącą zajęcia panią Małgorzatę Tomków słodkimi mikołajkami. 

Zabawa Andrzejkowa w świetlicy

Andrzejki to czas by poznać tradycje i obrzędy ludowe, ale przede wszystkim w naszej świetlicy  to okazja do dobrej zabawy.  30 listopada Dobre Wróżki  pani Ela Dembicka oraz pani Aneta Gierczak zorganizowały uczniom tradycyjne zabawy andrzejkowe. Tego dnia św. Andrzej wskazywał nam drogę : „Ty Andrzeju daj nam znać co się z nami będzie dziać” pytali uczniowie  i choć traktujemy wszystkie wróżby  z przymrużeniem oka , zabawa przebiegała w radosnej atmosferze a dzieci z nadzieją oczekują na spełnienie tych wszystkich miłych przepowiedni. Uczniowie mieli również okazję tańczyć przy rytmach znanych i lubianych utworów.   

Spotkanie z górnikiem

Chcąc przybliżyć dzieciom odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmydo świetlicy szkolnej  inż. górnika pana Mariusza Bobko, który  pracuje na Kopalni Gazu Ziemnego Przemyśl- Zachód. Nasz gość opowiedział uczniom o pracy górników. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się galowemu mundurowi i czapce naszego gościa. Słuchały opowieści o symbolach i  zwyczajach górniczych. Podczas tego interesującego i pouczającego spotkania nie  zabrakło piosenki i wierszy z życzeniami skierowanymi do gościa z okazji przypadającej 4 grudnia Barbórki.