WALENTYNKOWE ZAJĘCIA


Walentynki to wyjątkowy czas i okazja aby pokazać  innym za co się ich kocha. 16 lutego w Bibliotece Publicznej w Przemyślu  odbyły się nietypowe zajęcia walentynkowe - ,, Walentynka dla biblioteki’’.  Uczniowie w czasie spotkania  uczyli się piosenki w języku angielskim z pokazywaniem, wykonywali kartki walentynkowe dla biblioteki, w których rysowali lub pisali za co kochają bibliotekę.  Na zakończenie  wszyscy otrzymali  słodkie ,,walentynkowe’’ niespodzianki od prowadzącej zajęcia pani Małgorzaty Tomków. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły uczniom dużo radości.

MASKA KARNAWAŁOWA


21 lutego w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu międzyświetlicowego ,,Maska karnawałowa’’. Piękne i niepowtarzalne maski  na konkurs wykonali nasi uczniowie Martynka Pawłowska i Karol Gierczak.  Wyróżnienie w konkursie otrzymał Karol, który został zaproszony na uroczyste wręczenie nagród. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wizyta w muzeum

W piątek tj. 19.01.2018r. na zaproszenie pana Marcina MARYNOWSKIEGO z Muzeum Historii Miasta Przemyśla uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych wraz z nauczycielką panią Agatą  KOZŁOWSKĄ  udali się do ww. muzeum.

            W trakcie zwiedzania dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak kiedyś żyli mieszkańcy naszego miasta oraz w jaki sposób były urządzone ich mieszkania. Ponadto obejrzeli jeszcze pracownię fotograficzną oraz zapoznali się z technologią wykonywania i wywoływania zdjęć.

Dziękujemy bardzo Panu MARYNOWSKIEMU, za bardzo ciekawą lekcję historii o naszym mieście.

Teatr kamishibai 

Na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia przygotowane przez panią Monikę Lach i panią Agnieszkę Mazur na temat historii związanej z bohaterską dziewczynką mieszkającą w czasie II wojny światowej w Przemyślu w rejonie naszej szkoły. Była to Stefania Podgórska. Razem z młodszą siostrą na Tatarskiej 3 ukrywała przez wiele miesięcy 13 Żydów. Obecnie pani Stefania mieszka w Nowym Jorku i jest jedną ze Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Jest to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie.
W czasie zajęć został zaprezentowany szkolny teatrzyk kamishibai pt. „Fusia”. 

UJARZMIENIE OŁÓWKA  - WARSZATY W BWA 

12 stycznia tematem zajęć w BWA była nauka rysowania ołówkiem , prowadzący pan Andrzej Cieszyński uczył dzieci technik szkicowania ołówkiem, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak dociskać ołówek i cieniować.  Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości , a pracując w profesjonalnych warunkach czuli się jak prawdziwi artyści. 

SZOPKA OCZAMI DZIECKA

W Muzeum Historii Miasta Przemyśla  dostępna jest wystawa pokonkursowa „Szopka oczami dziecka”,  na którą zostali zaproszeni przez organizatorów uczestnicy konkursu. ,,Chcielibyśmy, aby wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione, gdyż wszystkie są pięknymi wizerunkami szopki bożonarodzeniowej namalowanej lub narysowanej i widzianej oczami i wyobraźnią dziecka” czytamy na stronie organizatora. Cieszymy się, że na wystawie znalazły się szopki namalowane przez uczniów naszej szkoły: MilenkęRohan, Franciszka Gierczaka oraz Karola Gierczaka.