BAW SIĘ Z NAMI ORIGAMI

Origami uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej,  rozwija wyobraźnię przestrzenną, budzi zdolności twórcze, jest mądrym i głęboko wychowawczym zajęciem polecanym w świetlicach. 28 marca odbył się XVII Międzyświetlicowy Przegląd ,, Baw się z nami origami ‘’ organizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu. Naszą świetlicę reprezentowały:  Zosia Mielnikiewicz oraz Justyna Marynowska  pod opieką  pani  Anety  Gierczak.  Dziewczynki do perfekcji opanowały trudną sztukę artystycznego składania papieru. A tematem tegorocznego przeglądu były  czasy prehistoryczne, nasze uczennice wykonywały model majazaura i poradziły sobie znakomicie. Gratulujemy!

WALENTYNKOWE ZAJĘCIA


Walentynki to wyjątkowy czas i okazja aby pokazać  innym za co się ich kocha. 16 lutego w Bibliotece Publicznej w Przemyślu  odbyły się nietypowe zajęcia walentynkowe - ,, Walentynka dla biblioteki’’.  Uczniowie w czasie spotkania  uczyli się piosenki w języku angielskim z pokazywaniem, wykonywali kartki walentynkowe dla biblioteki, w których rysowali lub pisali za co kochają bibliotekę.  Na zakończenie  wszyscy otrzymali  słodkie ,,walentynkowe’’ niespodzianki od prowadzącej zajęcia pani Małgorzaty Tomków. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły uczniom dużo radości.

MASKA KARNAWAŁOWA


21 lutego w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu międzyświetlicowego ,,Maska karnawałowa’’. Piękne i niepowtarzalne maski  na konkurs wykonali nasi uczniowie Martynka Pawłowska i Karol Gierczak.  Wyróżnienie w konkursie otrzymał Karol, który został zaproszony na uroczyste wręczenie nagród. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wizyta w muzeum

W piątek tj. 19.01.2018r. na zaproszenie pana Marcina MARYNOWSKIEGO z Muzeum Historii Miasta Przemyśla uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych wraz z nauczycielką panią Agatą  KOZŁOWSKĄ  udali się do ww. muzeum.

            W trakcie zwiedzania dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak kiedyś żyli mieszkańcy naszego miasta oraz w jaki sposób były urządzone ich mieszkania. Ponadto obejrzeli jeszcze pracownię fotograficzną oraz zapoznali się z technologią wykonywania i wywoływania zdjęć.

Dziękujemy bardzo Panu MARYNOWSKIEMU, za bardzo ciekawą lekcję historii o naszym mieście.

Teatr kamishibai 

Na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia przygotowane przez panią Monikę Lach i panią Agnieszkę Mazur na temat historii związanej z bohaterską dziewczynką mieszkającą w czasie II wojny światowej w Przemyślu w rejonie naszej szkoły. Była to Stefania Podgórska. Razem z młodszą siostrą na Tatarskiej 3 ukrywała przez wiele miesięcy 13 Żydów. Obecnie pani Stefania mieszka w Nowym Jorku i jest jedną ze Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Jest to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie.
W czasie zajęć został zaprezentowany szkolny teatrzyk kamishibai pt. „Fusia”. 

UJARZMIENIE OŁÓWKA  - WARSZATY W BWA 

12 stycznia tematem zajęć w BWA była nauka rysowania ołówkiem , prowadzący pan Andrzej Cieszyński uczył dzieci technik szkicowania ołówkiem, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak dociskać ołówek i cieniować.  Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości , a pracując w profesjonalnych warunkach czuli się jak prawdziwi artyści.