Lista zakupów - warsztaty dla klasy drugiej

Uczniowie kl 8b wykonali atrapy dwóch najpopularniejszych w Przemyślu sklepów: tesco i biedronka. Wykonali kasę fiskalną z tektury oraz zrobili pieniądze. Pożyczyli od nauczycieli klas drugich sztuczne warzywa i owoce, podzielili się rolami: sprzedawca , kasjer, ochrona, doradca klienta. Przygotowali wszystkie materiały potrzebne do warsztatów z planowania zakupów adekwatnie do potrzeb i kwoty pieniędzy. Następnie przygotowali salę i podzielili młodszych uczniów na kilka grup. Każda z grup brała udział w zajęciach: uczyła się planować zakupy, następnie je robiła. Na koniec dzieci dostały nagrody w postaci wykonanych przez uczniów pieniążków.

XX Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa

21 listopada 2019 r. w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się XX Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa.

W tegorocznej edycji wzięło udział 13 czteroosobowych drużyn z przemyskich i okolicznych świetlic szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Kułak (kl. 2b), Maja Ciszkiewicz (kl. 3b), Maksymilian Grzesiński (kl. 2a) oraz Karol Grzesiński (kl. 3a). Opiekunem była p. Elżbieta Janiuś.

Ekscytująca rywalizacja i różnorodne konkurencje sportowe wyłoniły najlepszych: I miejsce: świetlica przy SP 14 II miejsce: świetlica przy SP 16 III miejsce: świetlica przy Niepublicznej SP nr 2 KAMON.

Z okazji jubileuszu wszyscy uczestnicy olimpiady oraz goście zostali poczęstowani pysznym tortem. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a dla świetlicy wywalczyli piłkę.

Eksperymenty w świetlicy

W dniu 13.09.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z cyklu „Moje pierwsze eksperymenty chemiczne”.Podczas pierwszych zajęć dzieci z dużym zainteresowaniem poznawaływłaściwości wody i przeprowadzały proste doświadczenia.