Zaczytany Gość

W piątek naszą szkołę odwiedziła Pani Agnieszka Biedroń z Pedagogicznej Biblioteki w Przemyślu i zapoznała uczniów z klasy 1 a z lekturą "Kapelusz Pani Wrony". Głośnemu czytaniu towarzyszył pokaz slajdów z ilustracjami do książki, Następnie odbyła się miła pogawędka o bohaterach opowieści. Mamy nadzieję, że miły gość jeszcze nas odwiedzi.

Dzień Czytelnika w SP1

Uczniowie klas 1 - 3 w czwartek obchodzili razem z wychowawcami i bibliotekarką Dzień Czytelnika. Z tej okazji przygotowane zostały przez uczniów w klasach wystawki ich ulubionych książek. Dzieci dzieliły się z kolegami i koleżankami refleksjami i opowiadały sobie treść bajek.

Lekcja o zwierzętach leśnych w Parkach Krajobrazowych w Przemyślu

Po cyklu zajęć czytelniczych, w czasie których dzieci poznały "Leśne przygody gangu słodziaków" R. Piątkowskiej uczniowie klasy Ia wybrali się na zajęcia do siedziby Parków Krajobrazowych w Przemyślu na zajęcia edukacyjne o życiu zwierząt leśnych. Dzieci mogły zobaczyć ciekawe eksponaty, usłyszeć wiele interesujących faktów a także odpowiadać na zagadki.

Bezpieczna droga do szkoły

11 września uczniowie klas pierwszych i drugich wybrali się do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z policjantkami, p. Małgorzatą Czechowską i Magdaleną Stecurą. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Policjantki omówiły zasady poruszania się po chodniku i ulicy, uczuliły także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem i nosili odblaski. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Drugą część spotkania umilił występ grupy Bazyl Art. Dzieci poprzez zabawę utrwaliły omawiane wcześniej zasady bezpieczeństwa oraz otrzymały odblaski.

Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów pierwszych klas

Niedawno nastąpił ważny moment dla wszystkich uczniów klas pierwszych. W obecności pań wychowawczyń, rodziców i przybyłych gości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Maciej Kozłowski. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom od swoich wychowawczyń: p. Beaty Mikrut i p. Karoliny Grzegorzak. Pierwszakom życzymy dużo radości i samych sukcesów.

dzieciaki