Poranek czytelniczy

Z okazji święta biblioteki klasa III c przygotowała poranek czytelniczy pod hasłem „Rany Julek!” – czyli słów kilka o Julianie Tuwimie. Dzieci zapoznały się z nową lekturą i wybrały najciekawsze fragmenty do odczytania innym uczniom, następnie wzbogaciły je o recytację wierszy autora i notkę biograficzną. Widownia, którą stanowili uczniowie z klas I – III wraz z nauczycielami oklaskiwali z zachwytem swoje koleżanki i kolegów. Dziękujemy Pani Karolinie Grzegorzak za wspaniały poranek czytelniczy.

Wróbelek Elemelek z wizytą u pierwszaków

Klasa Ib w czasie lekcji czytelniczej zorganizowanej z okazji święta biblioteki szkolnej zaprzyjaźniła się z Wróbelkiem Elemelkiem. Dzieci wysłuchały przygód bajkowego ptaszka i pobawiły się przygotowanym kartonowym wzorem postaci, który wspólnie malowali i ubierali w nowe papierowe kamizelki i kapelusiki. Taki wystrojony Elemelek zamieszkał na ich tablicy.

Historia domu pod adresem: Tatarska 3

Gdyby dziś Stefania i Helenka Podgórskie mieszkały na Tatarskiej 3, to chodziłyby do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Jednak historia sióstr Podgórskich jest opowieścią sprzed II wojny światowej. W ramach poznawania swojej małej ojczyzny uczniowie z klasy 3 b uczestniczyli dziś w niecodziennej lekcji historii. Zajęcia poprowadziły panie: Beata Mikrut i Monika Lach. Uczniowie wysłuchali opowiadania o losach sióstr oraz obejrzeli zdjęcia i film dokumentalny opowiadający o dziejach budynku przy Tatarskiej 3. Następnie trzecioklasiści rozmawiali o bohaterstwie dziewczynek, które uratowały od śmierci w czasie wojny 13 osób. Wysłuchali historii o tym, jak bardzo Stefania kochała Przemyśl i wykonali prace plastyczne związane z Zamkiem Kazimierzowskim.

Wesołe zabawy z Hałabałą

Klasa 1 a poznała przygody skrzata Hałabały. Uczniowie zajrzeli do domku książkowego przyjaciela i namalowali portrety wesołego stworka. Wystawa klasowych prac cieszyła wielkim powodzeniem. A teraz pora na wspólne czytanie z rodzicami kolejnych kolorowych książeczek z naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy!

Kolejna lekcja biblioteczna

Miło nam poinformować, że dzięki udziałowi w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa do naszej szkolnej biblioteki zakupiliśmy wiele nowych książek dla naszych uczniów i nauczycieli. W związku z tym pani bibliotekarka przygotowała lekcje czytelnicze, w czasie których będzie zachęcać dzieci do korzystania z poszerzonej oferty lekturowej biblioteki. Dziś gościła w klasie 3b. Razem z uczniami pocieszała nosorożca, który spoglądał smutnie z okładki książki Leszka Kołakowskiego „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”. Przed uczniami Jedynki jeszcze wiele ciekawych spotkań czytelniczych w tym roku szkolnym. Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku od 7:30 do 13:30. 

dzieciaki