Kolejna wizyta w bilbiotece

Dlaczego olej nie miesza się z wodą? Czy można odbijać jajko niczym gumową piłeczkę? Co to jest koło Maxwella? Tego wszystkiego dowiedziały się klasy 3B i 3C,23 listopada, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, która zamieniła się w wielkie laboratorium.
Na początku uczniowie wybrali się do działu Dzieci i Młodzieży gdzie czekali już na nich przebrani za naukowców bibliotekarze, którzy urządzili pokaz eksperymentów z użyciem substancji chemicznych. Mali odkrywcy dowiedzieli się również, kim była Maria Skłodowska-Curie, jaką rolę odegrała w historii światowej nauki. Poznali także publikacje ze zbiorów biblioteki, które wprowadzają czytelników w fascynujący świat nauki i inspirują do samodzielnego przeprowadzania prostych eksperymentów. Następnie uczniowie zapoznali się z projektem DEMO i samodzielnie zgłębiali tajniki nauki, obserwując działanie stacji doświadczalnych. Ta przygoda z nauką uświadomiła dzieciom, że fizyka i chemia wcale nie muszą być nudne i że mogą wyzwalać pasję poznawczą. Kto wie, może wśród tych młodych ludzi rośnie kolejna noblistka…

Wyjątkowy gość w klasie IIIa

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała niepokój i pytanie, czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszej szkoły? Ale na szczęście pojawił się już z samego rana. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał piosenki przygotowanej specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

Każdy mógł być świętym

W dniu 9 listopada klasy 2a, 3b i 3c uczestniczyły w niebiańskiej zabawie pt. „Każdy mógł być świętym” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną.To dość zaskakująca jak na taką imprezę lokalizacja, ale bynajmniej nie przypadkowa. Organizatorzy chcieli bowiem podtrzymać niedawną atmosferę Balu Wszystkich Świętych i pokazać dzieciom, że święci mają swoje miejsce także w bibliotece iw książkach. Organizatorami byli Pani Małgorzata Tomków oraz Sławomir Jakubiec, lider Diakoni Tańca Uwielbienia Archidiecezji Przemyskiej. Program imprezy obejmował m.in. prezentację książek o świętych ze zbiorów biblioteki, wspólne tańce i śpiewanie piosenek z repertuaru Arki Noego oraz prezentacja prac plastycznych z wizerunkami świętych. Podziw budziły stroje uczestników imprezy.Wśród świętych przybyłych do biblioteki można było zobaczyć kilku Janów Pawłów II, Maryję, siostrę Faustynę i Matkę Teresę oraz liczne anioły. Zjawiło się też co najmniej paru św. Mikołajów. Wszyscy oni znakomicie odnaleźli się w swoich rolach i w klimacie zabawy, która była ciekawym uzupełnieniem wspomnianego Balu, a także – sądząc po zainteresowaniu dzieci literaturą na temat świętych – wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa.

 

Dzień Misia

DZIEŃ MISIA to doskonały czas na zapoznanie sie z bajkowymi misiami. Bohaterem spotkania z pierwszoklasistami był miś przemyski. Uczniowie klasy IA uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pod hasłem URODZINY MISIA. Dzieci miały okazję zapoznać się z bohaterami różnych książek, brały udział w przygotowanych konkursach, śpiewały piosenki, prezentowały swoje przyniesione misie i składały życzenia urodzinowe przemyskiemu misiowi. Na koniec spotkania dzieci zostały poczęstowane słodkościami przez misia i panie z Miejskiej Biblioteki w Przemyślu.

Ciekawi ludzie czytają dzieciom

27 października 2017 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, w ramach cyklu "Ciekawi ludzie czytają dzieciom", odbyło się spotkanie uczniów klas II–III naszej szkoły z młodszym aspirantem Wojciechem Pelcem z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Kiedy starszy dzielnicowy czytał dzieciom o przygodach policjantki Kici Koci oraz wiersze o policjantach z tomu Owca kierowca i inne bajki Małgorzaty Zielińskiej, na sali słychać było tylko brzęczenie muchy. Tak spokojnie nie było już, co zrozumiałe, przy prezentacji atrybutów policjanta, takich jak: pałka szturmowa, tarcza ochronna, kamizelka uderzenioodporna czy rękawiczki antyuderzeniowe. Uczniowie mogli też obejrzeć kajdanki, przymierzyć kask ochronny i policyjną czapkę. Jednak najbardziej zaciekawiła ich poduszka do zdejmowania odcisków palców.W trakcie spotkania Pan Policjant odpowiadał też na mnóstwo pytań uczniów na temat pracy w policji, a następnie zaprosił ich do obejrzenia wnętrza radiowozu zaparkowanego przed siedzibą biblioteki, co okazało się dla nich prawdziwą gratką.

dzieciaki