Jasełka w naszej szkole

W czwartek 21 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy IIIa i IIIc pod opieką pani Karoliny Grzegorzak i pani Anety Karszyń. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, dzieci przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Po występie ksiądz Marcin Wilk pobłogosławił całej społeczności szkolnej oraz głos zabrał Pan Dyrektor, który złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Wyrożnienie w konkursie

Uczeń kl 3 b Gabryś Gnot zdobył wyróżnienie w konkursie na ozdoby świąteczne w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Gratulujemy!

Odpowiedź od Mikołaja z Niemiec

Dzieci uczące się języka niemieckiego po raz kolejny otrzymały odpowiedź od Mikołaja z Niemiec. Listy wysłaliśmy do miejscowości Himmelpfort – czyli Niebiańskie Wrota. Mikołaj okazał się jak zwykle niezawodny i obdarował dzieci drobnymi prezentami. 


Udział w spotkaniu autorskim

14 grudnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki pani Marii Żemełko "o prawach dzieci na całym świecie". Klasa 3b brała udział w spotkaniu autorskim. Dzieci podarowały poetce w prezencie świątecznym własnoręcznie zrobioną choinkę. Po powrocie do szkoły przeczytały otrzymaną od poetki książkę i porozmawiały o prawach dzieci. 


Kolejna wizyta w bilbiotece

Dlaczego olej nie miesza się z wodą? Czy można odbijać jajko niczym gumową piłeczkę? Co to jest koło Maxwella? Tego wszystkiego dowiedziały się klasy 3B i 3C,23 listopada, w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, która zamieniła się w wielkie laboratorium.
Na początku uczniowie wybrali się do działu Dzieci i Młodzieży gdzie czekali już na nich przebrani za naukowców bibliotekarze, którzy urządzili pokaz eksperymentów z użyciem substancji chemicznych. Mali odkrywcy dowiedzieli się również, kim była Maria Skłodowska-Curie, jaką rolę odegrała w historii światowej nauki. Poznali także publikacje ze zbiorów biblioteki, które wprowadzają czytelników w fascynujący świat nauki i inspirują do samodzielnego przeprowadzania prostych eksperymentów. Następnie uczniowie zapoznali się z projektem DEMO i samodzielnie zgłębiali tajniki nauki, obserwując działanie stacji doświadczalnych. Ta przygoda z nauką uświadomiła dzieciom, że fizyka i chemia wcale nie muszą być nudne i że mogą wyzwalać pasję poznawczą. Kto wie, może wśród tych młodych ludzi rośnie kolejna noblistka…

dzieciaki