Książkowe zwierzaki

W ramach czytelniczego projektu uczniowie klas siódmych przygotowywali dla uczniów z klasy 3 książki z makulatury, wykonywali z nich podstawy do papierowych rzeźb. Uczniowie z klasy 3b w wyniku plebiscytu na najbardziej interesujące zwierzątko, wybrali zwierzęta, które chcieliby wykonać z papieru. Następnie zrobiono książkowe zwierzaki i zaprezentowano je na klasowej wystawie. Każdy, kto chciałby ją zobaczyć, proszony jest o wizytę w klasie 3 b w najbliższą sobotę w czasie dnia otwartego. Tam też będzie można nauczyć się, jak takie zwierzę wykonać samemu. 

WENA w Jedynce

Trzynastego lutego  do Jedynki zawitali artyści z grupy WENA: pani Grażyna Piętal i pan Paweł Piętal. Zaprezentowali bajki wierszowane własnego autorstwa  w formie inscenizacji. Następnie w ramach zabawy z rekwizytem włączyli do gry uczniów z klasy III c, którzy wcielali się kolejno w postacie z recytowanych wierszy. Zajęciom towarzyszyła wspaniała zabawa. Dziękujemy artystom za uatrakcyjnienie dnia. 

Wizyta w Radiu Fara

Klasa 3b uczestniczyła w projekcie czytelniczym związanym z historią radia. Dzieci dowiedziały się jak powstało radio, przygotowały kolorowanki tematyczne dla swoich kolegów i koleżanek na świetlicy oraz wybrały się do prawdziwego studia na nagranie audycji radiowej, a także w celu zobaczenia tego wszystkiego, o czym się uczyły. Wszystkim bardzo podobała się ta wycieczka. Dziękujemy Siostrze Klarze za tak cenne doświadczenie i nowe umiejętności oraz za tak miło spędzony wspólnie czas. 

Bal Karnawałowy

11 stycznia odbył się Bal Karnawałowy klas 1-3. Tegoroczna zabawa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości.  Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Pojawiło się wiele bajkowych postaci, przybyły wróżki, książęta, wojownicy, różne zwierzątka, a porządku pilnowali policjanci. Prowadzący zabawę animatorzy zespołu Bazyl zachęcali do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały jej, głośno śpiewając. Wszyscy podziwiali efekt pracy maszyny wyrzucającej z siebie bańki mydlane i barwne refleksy świetlne na sali. Zabaw oraz tańców było bardzo wiele. Nie zabrakło również konkursów, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły . 

Język angielski interaktywnie

Kółko z języka angielskiego to pozalekcyjne zajęcia, na których uczniowie mają możliwość poszerzenia swoich wiadomości i umiejętności. Uczniowie klas pierwszych uczestniczą w takich zajęciach w naszej szkole. Odbywają się one z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i programów do nauki języka angielskiego. Tablica interaktywna jest nieocenioną pomocą w nauce, uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach, na których, z wykorzystaniem rozmaitych gier i zabaw utrwalają wiadomości i zdobywają nową wiedzę.

 

dzieciaki