Udział w kolejnych konkursach

19 kwietnia uczniowie: Ernest Karasiewicz (kl. 3A), Paulina Panek (kl. 3B) i Szymon Kułak (kl. 3C) reprezentowali naszą szkołę w zorganizowanym przez SP16 konkursie „IV Spotkania Matematyczne” i walczyli o tytuł Mistrza Matematyki. A tydzień później, 25 kwietnia, również w SP 16, kolejni uczniowie: Alicja Rojek (kl. 3B), Hanna Gaweł (kl.3B) i Patrycja Porczak (kl.3C) uczestniczyli w „XVI Spotkaniach Ortograficznych” i walczyli o tytuł Mistrza Ortografii. Uczniom bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów!

Pierwsza klasa w bibliotece szkolnej

Uczniowie klasy pierwszej już samodzielnie korzystają z biblioteki szkolnej i pożyczają książeczki do domu. Odwiedzili też czytelnię, gdzie odbyły się zajęcia z pięknego czytania. Zapoznali się z bajką ”Brzydkie kaczątko”. Odpowiadali na pytania bibliotekarza i zdobywali nagrody. Przypomnieli sobie jak należy dbać o książki. 

Klasy pierwsze na warsztatach

Uczniowie klas pierwszych pod opieką p. Agnieszki Smotryckiej wzięli udział w zajęciach organizowanych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Tym razem dzieci miały okazję poznać historię powstania papieru oraz techniki jego wykonania. Z ciekawością obejrzeli również papirusy i przykłady prac wykonane techniką origami. Następnie, uczniowie mogli skorzystać  z warsztatów i poznać technikę składania papieru metodą Irish Folding.

 

Pasowanie na czytelnika

27 lutego w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I a i I b. Gościem specjalnym w czasie uroczystości była Siostra Klara z Radia Fara, która nagrała audycję z ich udziałem. Dzieci odpowiadały na zadawane zagadki, wysłuchały i obejrzały przygotowany przez starszych kolegów program artystyczny i złożyły uroczystą przysięgę, że będą dbać o książki. Od teraz nasi pierwszoklasiści zostali czytelnikami szkolnej biblioteki.

Brawo Damianek!

Uczeń klasy 3C - Damian Semp , znowu podbija stoki narciarskie
i zdobywa kolejne puchary i medale. Jest zdobywcą m.in. I miejsca w Otwartych Zawodach
w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Burmistrza Dukli, II miejsca w V Zawodach Narciarstwa Zjazdowego O Puchar Dobrego Wojaka Szwejka w ramach Podkarpackiej Ligi Dzieci, III miejsca w XIII Otwartych Zawodach Narciarskich o Puchar Prezydenta miasta Przemyśla,
I miejsca w XXIII Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2018 Woj. Małopolskiego, III miejsca w XXIII Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2018 Woj. Śląskiego, IV miejsca w Podkarpackiej Lidze Dzieci i Młodzieży – Zawody Slalom Gigant.
Serdecznie gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć i cały czas trzymamy za Ciebie mocno kciuki, powodzenia!

dzieciaki