MIKOŁAJ W KLASIE 1A

6 grudnia w naszej szkole gościł Św. Mikołaj, który odwiedzał wszystkie grzeczne klasy. Mikołaj nie ominął również klasy 1a, której uczniowie od samego rana z wielką niecierpliwością wypatrywali ,,Świętego”. Po przybyciu Mikołaja uczniowie zaśpiewali dla Niego i obiecali być grzeczni. Prezenty wszystkim się podobały i sprawiły ogromną radość. Dziękujemy!

Jak oszczędzać pieniądze?

Uczniowie klasy 8a przygotowali zajęcia dla klasy 1 a i 1 b na temat; jak oszczędzać pieniądze. uczniowie pomogli młodszym kolegom wykonać ozdobne skarbonki. zapoznali ich z tym jakie mamy nominały pieniędzy w Polsce oraz powiedzieli jak należy oszczędzać pieniążki. Wszyscy świetnie się bawili, a młodsi koledzy nauczyli się wiele przydatnych rzeczy.

Andrzejki w muzeum

Zbliżające się Andrzejki to zabawy, tańce i przepowiednie. Nie trzeba od razu wierzyć we wszystko co wynika z wróżby, ale pobawić się można. Klasa Ia uczestniczyła w warsztatach muzealnych, które odbyły się w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Na zajęciach dzieci z dużym zaciekawieniem poznały historie zwyczajów andrzejkowych oraz uczestniczyły we wróżbach. Każdy mógł poznać swoją przyszłość, dowiedzieć się kim będzie i co miłego może go spotkać. Dzieciom  towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzach.

dzieciaki