„Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!” – realizacja ogólnopolskiego konkursu w klasie IA

W czwartek Święty Mikołaj odwiedził klasę I a. Podarował dzieciom prezenty i przyprowadził panią bibliotekarkę, która zabrała uczniów w świat fantazji i nauki razem z Koronkową parasolką z Gdyni. Dzieci czytały wspólnie tekst książki, słuchały ciekawej historii Polski oraz powstania Gdyni. Oglądały stare widokówki, a także współczesny film o tym mieście. Następnie wcieliły się w rolę projektantów statków i stworzyły za pomocą kredek oraz ścinków materiałów polskie łodzie i statki, które pływały po Bałtyku i kierowały się do portu w Gdyni. Po tak owocnie spędzonym dniu zaplanowały przyszłoroczne wakacje, oczywiście w Gdyni.

Tropem książek – poznajemy bibliotekę

30 października klasa 1C razem z wychowawczynią p. Karoliną Grzegorzak wybrała się do Przemyskiej Biblioteki Miejskiej na zajęcia pt. "Tropem książek – poznajemy bibliotekę". Na zajęciach dzieci poznały różnicę między czytelnią a biblioteką, dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki, jakie panują zasady wypożyczania książek oraz jak szukać książek, które ich interesują. Poznały również przemiłych bibliotekarzy, bez których w bibliotece ani rusz ;)

Szkolny Konkurs Czytelniczy

W tegorocznym konkursie zorganizowanym z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych dla czytelników naszej biblioteki nagrody otrzymują:
za I miejsce - Oliwia Kurasz
za II miejsce - Jakub Bandosz
za III miejsce - Lila Snopek
za wyróżnienie - Dominika Dąbek.
Gratulujemy!

Zaczytany Gość

W piątek naszą szkołę odwiedziła Pani Agnieszka Biedroń z Pedagogicznej Biblioteki w Przemyślu i zapoznała uczniów z klasy 1 a z lekturą "Kapelusz Pani Wrony". Głośnemu czytaniu towarzyszył pokaz slajdów z ilustracjami do książki, Następnie odbyła się miła pogawędka o bohaterach opowieści. Mamy nadzieję, że miły gość jeszcze nas odwiedzi.

Dzień Czytelnika w SP1

Uczniowie klas 1 - 3 w czwartek obchodzili razem z wychowawcami i bibliotekarką Dzień Czytelnika. Z tej okazji przygotowane zostały przez uczniów w klasach wystawki ich ulubionych książek. Dzieci dzieliły się z kolegami i koleżankami refleksjami i opowiadały sobie treść bajek.

dzieciaki