Czytam sobie w bibliotece - wygrana w ogólnopolskim konkursie!

Miło nam poinformować, że klasa I a razem z paniami: Moniką Lach i Beatą Mikrut brała udział w ogólnopolskim konkursie "Czytam sobie w bibliotece" i wygrała dla szkolnej biblioteki 16 nowych książeczek. Łatwo nie było, bo konkurencja była ogromna. Pierwsi czytają książeczki uczniowie z klasy I a, ale zaraz po nich będą mogli pożyczyć je inni uczniowie. Dziękujemy kochane pierwszaki! Zapraszamy wszystkich do lektury!

Die kleine Raupe Nimmersatt

Niedawno klasa IB uczestniczyła w ciekawych zajęciach z języka niemieckiego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki Pani Ewie Holbój uczniowie mogli przez zabawę przyswoić sobie kilkanaście słówek w języku niemieckim.
Na początku spotkania dzieci w skupieniu wysłuchały opowieści autorstwa Erica Carle’a pt. „Die kleine Raupe Nimmersatt”. Jej bohaterką jest mała, zielona i bardzo żarłoczna gąsienica, która wędruje przez świat w poszukiwaniu smakołyków. Gąsieniczka podjada nie tylko listki i owoce, ale nie pogardzi także czekoladowym ciastkiem czy kawałkiem serdelka.
Słuchając czytanki, dzieci zwracały uwagę na to, co, ile i kiedy spałaszował zielony robaczek. Z pomocą bibliotekarki prowadzącej zajęcia próbowały nazwać po niemiecku wszystkie przysmaki, jakie pochłonęła wygłodniała bohaterka. Tym samym przyswajały sobie słownictwo z zakresu nazw owoców, liczb, dni tygodnia oraz różnych produktów żywnościowych.
Kolejno na papierowych talerzykach rysowały wszystko, co zjadła nienasycona gąsienica, a następnie utworzyły ze swoich okrągłych prac plastycznych sylwetkę larwy. Równie dobrym sposobem na utrwalenie nowo poznanego słownictwa okazało się karmienie książkowego łasucha przysmakami znajdującymi się na papierowych karteczkach
Przy okazji odbyła się pogadanka na temat żywienia. Dzieci próbowały ustalić, co jest zdrowe, a co nie. Dowiedziały się również, że jedzenie nie tylko sprawia przyjemność, ale w nadmiarze może zaszkodzić, tak jak gąsienicy, której ucztowanie skończyło się ogromnym bólem brzucha.
W finale spotkania jego uczestnicy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w niemiecki tekst piosenki o bardzo głodnej gąsienicy i przebrane za nią, śpiewając, odtańczyli piękny taniec tytułowej łakomczuszki.

„Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!” – realizacja ogólnopolskiego konkursu w klasie IA

W czwartek Święty Mikołaj odwiedził klasę I a. Podarował dzieciom prezenty i przyprowadził panią bibliotekarkę, która zabrała uczniów w świat fantazji i nauki razem z Koronkową parasolką z Gdyni. Dzieci czytały wspólnie tekst książki, słuchały ciekawej historii Polski oraz powstania Gdyni. Oglądały stare widokówki, a także współczesny film o tym mieście. Następnie wcieliły się w rolę projektantów statków i stworzyły za pomocą kredek oraz ścinków materiałów polskie łodzie i statki, które pływały po Bałtyku i kierowały się do portu w Gdyni. Po tak owocnie spędzonym dniu zaplanowały przyszłoroczne wakacje, oczywiście w Gdyni.

Tropem książek – poznajemy bibliotekę

30 października klasa 1C razem z wychowawczynią p. Karoliną Grzegorzak wybrała się do Przemyskiej Biblioteki Miejskiej na zajęcia pt. "Tropem książek – poznajemy bibliotekę". Na zajęciach dzieci poznały różnicę między czytelnią a biblioteką, dowiedziały się jak zapisać się do biblioteki, jakie panują zasady wypożyczania książek oraz jak szukać książek, które ich interesują. Poznały również przemiłych bibliotekarzy, bez których w bibliotece ani rusz ;)

Szkolny Konkurs Czytelniczy

W tegorocznym konkursie zorganizowanym z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych dla czytelników naszej biblioteki nagrody otrzymują:
za I miejsce - Oliwia Kurasz
za II miejsce - Jakub Bandosz
za III miejsce - Lila Snopek
za wyróżnienie - Dominika Dąbek.
Gratulujemy!

dzieciaki