Klasy IV-VIII

Rajd klasowy 7b

Na zakończenie nauki w klasie 7 uczniowie z wychowawcą wybrali się na rajd pieszy na Kopiec Tatarski. Tam bawili się w podchody i inne ciekawe zabawy oraz piekli kiełbaski.

Wycieczka z PTTK

Kolejny już raz klasa IV B wraz z wychowawcą, wybrała się na rajd pieszy wraz z przewodnikiem PTTK (nauczycielem geografii w naszej szkole p. Grzegorzem Hrymakiem). Trasa naszej wycieczki była niezwykle przyjemna, prowadziła przez pola i lasy - wzdłuż szlaku fortecznego. Bardzo sympatyczny przewodnik, opowiadał nam o historii fortów Twierdzy Przemyśl. Na mecie rajdu mogliśmy odpocząć, zjeść samodzielnie upieczoną w ognisku kiełbaskę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Rajd na rozpoczęcie wiosny

21 marca klasa IVb z wychowawcą i rodzicami: panią Marią Paduch oraz Ewą Rojek, postanowiła - wraz z przewodnikiem PTTK - poszukać pierwszych śladów wiosny. Spacer po Parku Miejskim oraz wspinaczka na Kopiec Tatarski wprawiła nas w wyśmienite humory i rozgrzała po zimie, a ognisko i pieczona kiełbasa były przyjemnym zakończeniem rajdu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca klasa 7 b spędziła bardzo pracowicie bawiąc się dobrze i poznając lepiej swoje miasto. Uczniowie po grach i zabawach z językiem niemieckim poszli do galerii 7a na wystawę prac Władysława Zycha, następnie odczytali pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Rynku książkę o Przemisi i udali się jej śladem zwiedzać miasto. W przerwie odpoczywali na placu zabaw w miejskim parku, a następnie ubogacili swoją wiedzę w Muzeum Historii Miasta. Dzień był pełen wrażeń.

Ogólnopolski Dzień Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Klasa 7b przygotowała dla uczniów naszej szkoły program obchodów dnia czytania książek Musierowicz. Najpierw uczniowie udali się do biblioteki miejskiej w celu poznania twórczości Małgorzaty Musierowicz oraz nagrania filmu o cyklu Jeżycjada dla uczniów SP 1. Następnie wybrali fragmenty książek do zaprezentowania poszczególnym klasom. Kolejnym krokiem było przemienienie budynku filialnego w Poznań, dzielnicę Jeżyce a biblioteki w kamienicę przy Roosevelta 5. Uczniowie odegrali pantomimę z "Opium w rosole" a także tworzyli limeryki jak Dambo i Bebe B. z "Brulionu Bebe B." Przygotowali również puzzle z kopii ilustracji autorstwa pisarki, które drużyny klasowe układały na czas. Wszyscy dobrze się bawili. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie 7b została zaproszona do biblioteki miejskiej, gdzie posłuchała fragmentów "Kalamburki" w wykonaniu bibliotekarza.

Wizyta w Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich

2 marca  br.  uczniowie  klasy 7A wraz z nauczycielką panią Agatą Kozłowską  udali się do  Zespołu Szkół Usługowo-hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu.
Uczestniczący w zajęciach uczniowie naszej szkoły zapoznali się ze specyfiką zawodu: technik żywienia i usług gastronomicznych. W trakcie zajęć praktycznych został zrealizowany temat: Dlaczego pierogi ruskie są polskie ? Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji multimedialnej uczniowie przemyskiej jedynki wspólnie z uczniami technikum przystąpili do lepienia pierogów. Po ulepieniu i zgotowaniu pierogów  nastąpiła ich degustacja. Wszystkim bardzo smakowały ulepione własnoręcznie pierogi. Następnie udaliśmy się na zajęcia realizowane na kierunku: technik fotografii i multimediów, gdzie odbyły się zajęcia z tematu, „kubki, koszulki oraz breloczki jako materiał reklamowy dla firm”. Podczas zajęć odbyła się również prezentacja, a następnie pod nadzorem nauczyciela prowadzącego zajęcia, uczniowie naszej szkoły wykonywali samodzielnie ćwiczenia na podstawie opracowanych i przygotowanych przez siebie projektów
Wszystkim bardzo podobała się wizyta w tej szkole. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu bardzo dziękują Dyrekcji oraz nauczycielom z Zespołu Szkół Usługowo-hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu za zorganizowanie takich ciekawych zajęć.

Rozstrzygnięcie Konkursu na logo

Przez dwa miesiące uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie na logo Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Wpłynęło ponad trzydzieści prac uczniów. Prezes Stowarzyszenia- P. Monika Lach i organizator konkursu- Sabina Szkarpecka wspólnie wybrały autorów najlepszych prac. I miejsce zajął Dawid Mickiewicz z kl. VI a, II miejsce- Wiktoria Żmudzka z kl. VI a, a III miejsce- Tomasz Krzysztof z kl. VIII a. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i cząstkowe oceny celujące z informatyki. Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczniom dziękujemy za udział w konkursie!

Wycieczka uczniów klas czwartych do Rzeszowa.

W dn. 07.03.2019 r. czterdziestu pięciu uczniów kl. IV a, b i c pojechało do Rzeszowa pod opieką P. Anny Radochońskiej, P. Agnieszki Mühln i P. Sabiny Szkarpeckiej. Podróż autokarem minęła szybko dzięki rozmowom, grom i wspólnemu śpiewaniu piosenek. Głównym celem podróży była wizyta we FlyParku. Po krótkiej rozgrzewce i instruktażu instruktora uczniowie rozpoczęli dwugodzinną zabawę. Skakali na trampolinach, wspinali się, zwisali, huśtali się, ,,nurkowali” w basenach z gąbką, zjeżdżali na ślizgawkach, robili gwiazdy, salta i fikołki, grali w gigantyczną piłkę i wpadali w gumowe sieci. To był wyczerpujący sprawdzian kondycji i umiejętności uczestników. Po takim wysiłku i fantastycznej zabawie odwiedzili Galerię Rzeszów, by odpocząć, posilić się w McDonald’s lub w KFC i kupić upominki dla najbliższych. Wycieczka pozytywnie wpłynęła na relacje i integrację grupy. To był niesamowity wyjazd!

Wielka Liga Czytelników

Kochani zaczytani uczniowie! Miło nam poinformować, że sp1 przeszła do finału powiatowego i brali w nim udział: Oliwia Karaś, Dominika Dąbek, Justyna Marynowska, Sebastian Smotrycki i Jakub Celarek - nasi szkolni miłośnicy książek, którzy wykazali się znajomością bardzo wielu ciekawych powieści. Zapraszamy do biblioteki. I Ty możesz zostać mistrzem czytania.