04 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu obyło się seminarium: „Wychowanie do przedsiębiorczości”. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu oraz Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. W czasie seminarium zaprezentowano pomysł Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo na wykorzystywanie nauczania przedsiębiorczości w realizacji programu wychowawczego i edukacyjnego szkoły. Przedstawiono platformę internetową służącą prowadzeniu działalności Firm Młodzieżowych w klasach. Seminarium było czasem dzielenia się doświadczeniami wynikającymi z realizacji projektu „SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019”.
W trakcie seminarium uczestnicy projektu zaprezentowali swoją działalność jako firmy młodzieżowe oraz przedstawili zrealizowane przez siebie inicjatywy edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości.
Seminarium to podsumowanie i zakończenie realizacji projektu: „SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019” realizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem projektu było zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności związanych z przedsiębiorczością wśród młodzieży oraz wzrost potencjału szkół w zakresie nauki przedsiębiorczości i kreowania postaw przedsiębiorczych.
Poza prezentacjami szkół biorących udział w projekcie zebrani mieli okazję podziwiać występy najzdolniejszych uczniów: Marii Kędzierskiej w tańcu do piosenki – „Gdybym był bogaty” oraz Anny Haszczyn, która zagrała na gitarze i zaśpiewała słynny przebój ABBY „I have a dream”. Nauczyciel II LO, pan Rafał Paśko, zaprezentował teatr kamishibai na temat wycieczki po Przemyślu. Poza tym zebrani wysłuchali wykładów: Wychowanie do przedsiębiorczości na przykładzie projektu: „SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019”  -  Wacław Czakon – Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo,
Psychologiczne uwarunkowania przedsiębiorczości – jak je kształtować i wzmacniać - Monika Krupa – doktorant psychologii KUL
Trzy kluczowe elementy angażowania uczniów w edukację - dr Michał Czakon –psycholog, dydaktyk, trener poziom Profesjonalista (V The European Qualifications Framework), tutor, wykładowca, autor blogów edukacyjnych, pomysłodawca metod edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania.
Po wykładach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą firmę młodzieżową i wręczenie nagród zwycięzcom przez panią Joannę Misiarz – koordynatora projektu.
Jedną z trzech nagród otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu a drugą uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


baner vulcan 1

baner vulcan 2

APLIKACJA DZIENNICZEK+

 DZIENNICZEK+ to aplikacja mobilna, która pozwala rodzicom i uczniom korzystać przez telefon/tablet z najważniejszych informacji e-dziennika UONET+ dowiedz się więcej..

UONET

 

ZAPISY do kl. I

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu

sienkiewicz re