„Sprzątanie świata” to coroczna akcja, która w tym roku zorganizowana została po raz 26, a hasło jakie jej przyświecało, brzmiało: „Nie śmiecimy– sprzątamy- zmieniamy”. W tegorocznej edycji   wzięła udział także Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu.
W piątek, 20 września 2019 r., klasy piąte pod opieką P. Agnieszki Pelc i P. Sabiny Szkarpeckiej  uczestniczyły w tym wydarzeniu. Młodzież udała się do Parku Zamkowego, miejsca często odwiedzanego przez mieszkańców, aby tam uprzątnąć śmieci. W ciągu kilku godzin swojej pracy uczniowie zebrali 8 worków szkła, plastyku i papieru. Dzięki ich zaangażowaniu, miejsce to ponownie stało się czystym i sprzyjającym rekreacji oraz aktywności fizycznej mieszkańców Przemyśla. To niewielki obszar, który udało się oczyścić ze śmieci, jednak mamy nadzieję, że lekcja ta pokaże młodym mieszkańcom miasta, że zawsze należy dbać o czystość miasta, inaczej to my zamieszkamy w tym „miejskim śmietniku”.  Porządkowanie uświadomiło uczniom jak duża jest skala zaśmiecania i jak łatwo można stać się bardziej odpowiedzialnym konsumentem, który dzięki sprzątaniu odpadów po sobie nie niszczy środowiska. Młodzież przyjemnie, aktywnie i pożytecznie spędziła czas spacerując po parku, współpracując z kolegami, zbierając śmieci i korzystając z placu zabaw.

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


baner vulcan 1

baner vulcan 2

APLIKACJA DZIENNICZEK+

 DZIENNICZEK+ to aplikacja mobilna, która pozwala rodzicom i uczniom korzystać przez telefon/tablet z najważniejszych informacji e-dziennika UONET+ dowiedz się więcej..

UONET

 

ZAPISY do kl. I

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu

sienkiewicz re