4 czerwca klasy czwarte wraz z wychowawcami oraz panią Marzeną Siekaniec, wybrały się na wycieczkę po ziemi krośnieńskiej. Rozpoczęliśmy od zamku Kamieniec, gdzie w Pracowni Ceramiki Zamkowej lepiliśmy gliniane misy, które po wysuszeniu i wypaleniu dostaniemy na pamiątkę. Wprost z zamkowej sali tortur udaliśmy się do Rezerwatu „Prządki”, gdzie zobaczyliśmy skały sięgające ponad 20 metrów. Niektórzy z nas mieli ogromną ochotę wspiąć się na nie.
Odpoczynkiem po wspinaczce była degustacja prawdziwej czekolady w Pijalni Czekolady M. Pelczara w Korczynie. Każdy z uczestników miał okazję zaprojektować i wykonać czekoladę własnego pomysłu i smaku oraz czekoladowego lizaka.
Będąc w Korczynie nie mogliśmy odmówić sobie zrobienia zdjęcia za kierownicą słynnego „Złomka”, czy Forda Anglia – samochodu, którym podróżował Harry Potter. Samochody te, oraz wiele innych obejrzeliśmy w Galerii Samochodów Nietypowych w Korczynie.
Ostatnim punktem programu było Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie podziwialiśmy piękne rzeczy, które hutnicy wykonują ze szkła. Mogliśmy z bliska podziwiać pracę hutników oraz artystów szkła.
Czas szybko minął i wieczorem zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do Przemyśla.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


baner vulcan 1

baner vulcan 2

APLIKACJA DZIENNICZEK+

 DZIENNICZEK+ to aplikacja mobilna, która pozwala rodzicom i uczniom korzystać przez telefon/tablet z najważniejszych informacji e-dziennika UONET+ dowiedz się więcej..

UONET

 

ZAPISY do kl. I

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu

sienkiewicz re