Święto Szkoły to uroczystość, która odbywa się , aby uczcić kolejne lata jej istnienia. W tym roku tematem przewodnim było zdrowie – nasz największy skarb. Jak co roku Święto Szkoły zbiega się w czasie z najważniejszym świętem dla naszych uczniów – Dniem Dziecka. Z tej okazji zostało przygotowanych wiele atrakcji i niespodzianek.
Podczas akademii przygotowanej przez panią Marzenę Siekaniec, panią Annę Radochońską, panią Anetę Karszyń i panią Elżbietę Pietrusiak zobaczyć można było szereg imponujących układów tanecznych, które przedstawiła uczennica klasy II b – Marysia Kędzierska. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny, w którym przypomnieli , jak dbać o zdrowie – nasz największy skarb. A ponieważ nasze zdrowie zależy także od środowiska, w którym żyjemy, dlatego uczniowie klas starszych przygotowali program wyrażający protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas świata. Chór szkolny z solistkami Anną Haszczyn, Martą Kość i uczennicami klas  czwartych, wyśpiewał, jak chronić Ziemię – nasz wspólny dom. Podczas akademii gościliśmy  Inspektora Wydziału Edukacji – Pana Grzegorza Masłyka, który reprezentował  Naczelnik Wydziału Edukacji – Panią Elżbietę Tarnawską, Radnego  Miejskiego – Pana Tomasza Leszczyńskiego oraz tłumnie zgromadzonych rodziców.
W tym dniu na boisku szkolnym odbyło się wiele emocjonujących zawodów i zabaw sportowych.
 Na wszystkich uczniów czekał poczęstunek w postaci gorącej kiełbaski. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Ci, którzy nie chcieli spędzać czasu na świeżym powietrzu, mieli możliwość poprawić swoją kondycję umysłową  w królewskiej grze w szachy. W 6 edycji Trylogii Szachowej w grupie młodszej 1 miejsce zajął Franciszek Gierczak, 2 miejsce – Paulina Panek, 3 miejsce – Filip Kunert.
W grupie starszej 1 miejsce przypadło Angelice Zacharko, 2 miejsce – Karolowi Pawłowskiemu, 3 miejsce – Jakubowi Pawłowskiemu. Sędzią zawodów był Pan Maciej Jagustyn.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 zorganizowało konkurs na plakat związany z obchodzonym świętem. Dzieci przez tydzień pracowały zespołowo. Prace zostały wystawione na ogrodzeniu szkolnym. Jury po burzliwych obradach ustaliło, że wszystkie prace są na wysokim poziomie, ale wygrana w postaci gry planszowej przypadła klasie Ia.

 

DZIENNIK ELEKTRONICZNY


baner vulcan 1

baner vulcan 2

APLIKACJA DZIENNICZEK+

 DZIENNICZEK+ to aplikacja mobilna, która pozwala rodzicom i uczniom korzystać przez telefon/tablet z najważniejszych informacji e-dziennika UONET+ dowiedz się więcej..

UONET

 

ZAPISY do kl. I

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu

sienkiewicz re