Niedawno klasa IB uczestniczyła w ciekawych zajęciach z języka niemieckiego w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Dzięki Pani Ewie Holbój uczniowie mogli przez zabawę przyswoić sobie kilkanaście słówek w języku niemieckim.
Na początku spotkania dzieci w skupieniu wysłuchały opowieści autorstwa Erica Carle’a pt. „Die kleine Raupe Nimmersatt”. Jej bohaterką jest mała, zielona i bardzo żarłoczna gąsienica, która wędruje przez świat w poszukiwaniu smakołyków. Gąsieniczka podjada nie tylko listki i owoce, ale nie pogardzi także czekoladowym ciastkiem czy kawałkiem serdelka.
Słuchając czytanki, dzieci zwracały uwagę na to, co, ile i kiedy spałaszował zielony robaczek. Z pomocą bibliotekarki prowadzącej zajęcia próbowały nazwać po niemiecku wszystkie przysmaki, jakie pochłonęła wygłodniała bohaterka. Tym samym przyswajały sobie słownictwo z zakresu nazw owoców, liczb, dni tygodnia oraz różnych produktów żywnościowych.
Kolejno na papierowych talerzykach rysowały wszystko, co zjadła nienasycona gąsienica, a następnie utworzyły ze swoich okrągłych prac plastycznych sylwetkę larwy. Równie dobrym sposobem na utrwalenie nowo poznanego słownictwa okazało się karmienie książkowego łasucha przysmakami znajdującymi się na papierowych karteczkach
Przy okazji odbyła się pogadanka na temat żywienia. Dzieci próbowały ustalić, co jest zdrowe, a co nie. Dowiedziały się również, że jedzenie nie tylko sprawia przyjemność, ale w nadmiarze może zaszkodzić, tak jak gąsienicy, której ucztowanie skończyło się ogromnym bólem brzucha.
W finale spotkania jego uczestnicy z zaciekawieniem wsłuchiwali się w niemiecki tekst piosenki o bardzo głodnej gąsienicy i przebrane za nią, śpiewając, odtańczyli piękny taniec tytułowej łakomczuszki.