11 kwietnia grupa świetlicowa pierwszaków zamieniła się w małych piratów którzy pod opieką kapitana pani Anety Gierczak poszukiwali na terenie szkoły ukrytego skarbu. A wszystko za sprawą odnalezionego tajemniczego listu w butelce…okazuje się, że nasza ponad stuletnia szkoła skrywa wiele niespodzianek i tajemnic. Uczniowie przeżyli niezwykłą przygodę odnajdując kolejne wskazówki i klucze ukryte na terenie szkoły. Zadanie nie było łatwe, trzeba było się zmierzyć nie tylko z trudnymi zadaniami, krzyżówkami, odszyfrować tajne wiadomości ale także przepłynąć ocean pełen rekinów i stoczyć bitwę morską (na szczęście tylko na papierowe kulki). Zadania zostały wykonane wzorowo a nasi mali poszukiwacze odnaleźli mapę, która doprowadziła ich do ukrytego skarbu. Nasza piracka świetlicowa załoga już planuje kolejne wyprawy pełne przygód i zabawy.