Klasy IV-VIII

Rajd klasowy 7b

Na zakończenie nauki w klasie 7 uczniowie z wychowawcą wybrali się na rajd pieszy na Kopiec Tatarski. Tam bawili się w podchody i inne ciekawe zabawy oraz piekli kiełbaski.

Wycieczka z PTTK

Kolejny już raz klasa IV B wraz z wychowawcą, wybrała się na rajd pieszy wraz z przewodnikiem PTTK (nauczycielem geografii w naszej szkole p. Grzegorzem Hrymakiem). Trasa naszej wycieczki była niezwykle przyjemna, prowadziła przez pola i lasy - wzdłuż szlaku fortecznego. Bardzo sympatyczny przewodnik, opowiadał nam o historii fortów Twierdzy Przemyśl. Na mecie rajdu mogliśmy odpocząć, zjeść samodzielnie upieczoną w ognisku kiełbaskę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Rajd na rozpoczęcie wiosny

21 marca klasa IVb z wychowawcą i rodzicami: panią Marią Paduch oraz Ewą Rojek, postanowiła - wraz z przewodnikiem PTTK - poszukać pierwszych śladów wiosny. Spacer po Parku Miejskim oraz wspinaczka na Kopiec Tatarski wprawiła nas w wyśmienite humory i rozgrzała po zimie, a ognisko i pieczona kiełbasa były przyjemnym zakończeniem rajdu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca klasa 7 b spędziła bardzo pracowicie bawiąc się dobrze i poznając lepiej swoje miasto. Uczniowie po grach i zabawach z językiem niemieckim poszli do galerii 7a na wystawę prac Władysława Zycha, następnie odczytali pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Rynku książkę o Przemisi i udali się jej śladem zwiedzać miasto. W przerwie odpoczywali na placu zabaw w miejskim parku, a następnie ubogacili swoją wiedzę w Muzeum Historii Miasta. Dzień był pełen wrażeń.

Ogólnopolski Dzień Czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

Klasa 7b przygotowała dla uczniów naszej szkoły program obchodów dnia czytania książek Musierowicz. Najpierw uczniowie udali się do biblioteki miejskiej w celu poznania twórczości Małgorzaty Musierowicz oraz nagrania filmu o cyklu Jeżycjada dla uczniów SP 1. Następnie wybrali fragmenty książek do zaprezentowania poszczególnym klasom. Kolejnym krokiem było przemienienie budynku filialnego w Poznań, dzielnicę Jeżyce a biblioteki w kamienicę przy Roosevelta 5. Uczniowie odegrali pantomimę z "Opium w rosole" a także tworzyli limeryki jak Dambo i Bebe B. z "Brulionu Bebe B." Przygotowali również puzzle z kopii ilustracji autorstwa pisarki, które drużyny klasowe układały na czas. Wszyscy dobrze się bawili. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie 7b została zaproszona do biblioteki miejskiej, gdzie posłuchała fragmentów "Kalamburki" w wykonaniu bibliotekarza.