Dnia 29 kwietnia 2019r  z okazji 100-lecia Utworzenia Sądu Okręgowego w Przemyślu przy ul. Konarskiego drzwi sądu zostały ,,Otwarte” dla młodzieży szkolnej.                                                        
          Z tak świetnej okazji obejrzenia funkcjonowania Sądu skorzystali  uczniowie klasy VB ,którzy wraz wychowawcą Grzegorzem  Gierczakiem   aktywnie uczestniczyli w Dniu Otwartym Sądu .  Obejrzeliśmy pomieszczenia między innymi sale rozpraw , archiwum , pokoje zespołu Kuratorów Sądowych , zespół opiniodawczy Specjalistów Sądowych i wiele innych ciekawych miejsc ,które bardzo  ekscytowały   uczniów . W trakcie oglądania  pomieszczeń sądu uczniowie mogli posłuchać co na temat pracy mają do powiedzenia na co dzień pracownicy sądu . Dziękujemy bardzo Sędziom , Referendarzom Sądowym , Kuratorom Sądowym  ,Psychologom Sądowym , Pani Elżbiecie z Archiwum za miłe przyjęcie , wyczerpujące  odpowiedzi na pytania od ciekawskich uczniów naszej popularnej Jedynki .  Uczniowie wraz z wychowawcą Grzegorzem Gierczakiem dziękują Pani Małgorzacie za smaczny poczęstunek . Szczególne podziękowania dla Pani Małgorzaty Magoły oraz Pana Mariusza za miłe przyjęcie , oprowadzenie i opowiedzenie historii  budynku Sądu Okręgowego.