Dzieci ze świetlicy wspólnie z panią Anetą Gierczak uczestniczyły w projekcji filmów animowanych w Galerii Sztuki Współczesnej – ,,kino w galerii’’ w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Uczniowie obejrzeli 7 filmów - ,,KOPCIUCH’’, PUŁAPKA NA MYSZ’’, ,,KUBA I ŚRUBA; CZARNOKSIĘZNIK’’, ,,SPODNIE I ŻELAZKO’’, ,,MIŁEK Z CZARNEGO LASU’’, BARDOU – DWA WILKI;’’ oraz ,,MAŁPA W KĄPIELI’’. Festiwal ma znaczący charakter edukacyjny, to co charakteryzuje O!PLA w sposób szczególny to Jurorzy , którymi są widzowie biorący udział w projektach. Uczniowie po zakończonej projekcji głosowali na film, który podobał im się najbardziej. Głosy naszych świetlików podzielone były na wszystkie 7 filmów :) Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tak wielkim przedsięwzięciu - ,, TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS’’. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!