WIOSENNY PRZEGLĄD TAŃCA

25 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 15 odbył się ,,Wiosenny przegląd tańca’’. Naszą świetlicę reprezentowały: solistka- Marysia Kędzierska, duet – Maja Mielniczek i Amelia Mielniczek oraz zespół: Maja Ciszkiewicz, Milenka Rohan, Marcelinka Chrobak i Martynka Pawłowska. Do przeglądu zostały przygotowane przez panią Anetę Gierczak. Dziewczynki zatańczyły wspaniale prezentując ułożone podczas zajęć świetlicowych układy taneczne.

WIOSNA WIERSZEM MALOWANA

Ostatnio tematem przewodnim większości konkursów jest obecna pora roku. W środę uczestniczyliśmy w ,,Wiosennym przeglądzie tańca’’ a już dwa dni później czyli 27 kwietnia braliśmy udział w międzyświetlicowym konkursie recytatorskim ,,Wiosna wierszem malowana’’ organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Przemyślu. Naszą świetlicę godnie reprezentowały Maja Mielniczek oraz Milenka Rohan, które z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wprowadzając uczestników spotkania w wiosenny nastrój. Dziewczynki do konkursu przygotowała pani Aneta Gierczak.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich na świetlicy szkolnej

Z okazji święta książki na świetlicy odbyły się zajęcia przybliżające uczniom historię światowego dnia książki. Uczniowie mieli okazję podyskutować o potrzebie czytania, swoich gustach czytelniczych oraz podzielić się refleksjami na temat ostatnio czytanych lektur.

MARTYNKA LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Serdecznie gratulujemy Martynce Pawłowskiej, która zdobyła wyróżnienie w ,,Ogólnopolskim konkursie na projekt kartki wielkanocnej ". Organizatorem konkursu była Fundacja BGK im. J.K.Steczkowskiego. Martynka reprezentowała naszą świetlicę i tym bardziej cieszymy się, że znalazła się w wąskim gronie 10 nagrodzonych osób z całej Polski.

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURSU STROIKÓW WIELKANOCNYCH ROZSTRZYGNIĘTY !!!

Z przyjemnością informujemy, że ostatnio dotarła do nas wspaniała wiadomość o zdobyciu przez uczniów z naszej świetlicy I i III miejsca w ,,Międzyświetlicowym konkursie stroików wielkanocnych’’. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 14 w Przemyślu. Martynka Pawłowska, Karol Gierczak, Michał Kędzierski i Sebastian Smotrycki zostali nagrodzeni za pomysłowość, wkład pracy, estetykę i ogólny wyraz artystyczny. Prace zostały wykonane pod opieką pani Anety Gierczak.

Teraz dzieci mają głos

Dzieci ze świetlicy wspólnie z panią Anetą Gierczak uczestniczyły w projekcji filmów animowanych w Galerii Sztuki Współczesnej – ,,kino w galerii’’ w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Uczniowie obejrzeli 7 filmów - ,,KOPCIUCH’’, PUŁAPKA NA MYSZ’’, ,,KUBA I ŚRUBA; CZARNOKSIĘZNIK’’, ,,SPODNIE I ŻELAZKO’’, ,,MIŁEK Z CZARNEGO LASU’’, BARDOU – DWA WILKI;’’ oraz ,,MAŁPA W KĄPIELI’’. Festiwal ma znaczący charakter edukacyjny, to co charakteryzuje O!PLA w sposób szczególny to Jurorzy , którymi są widzowie biorący udział w projektach. Uczniowie po zakończonej projekcji głosowali na film, który podobał im się najbardziej. Głosy naszych świetlików podzielone były na wszystkie 7 filmów :) Cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w tak wielkim przedsięwzięciu - ,, TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS’’. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!