Teatr kamishibai

Na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia przygotowane przez panią Monikę Lach i panią Agnieszkę Mazur na temat historii związanej z bohaterską dziewczynką mieszkającą w czasie II wojny światowej w Przemyślu w rejonie naszej szkoły. Była to Stefania Podgórska. Razem z młodszą siostrą na Tatarskiej 3 ukrywała przez wiele miesięcy 13 Żydów. Obecnie pani Stefania mieszka w Nowym Jorku i jest jedną ze Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Jest to najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie.
W czasie zajęć został zaprezentowany szkolny teatrzyk kamishibai pt. „Fusia”.

UJARZMIENIE OŁÓWKA  - WARSZATY W BWA

12 stycznia tematem zajęć w BWA była nauka rysowania ołówkiem , prowadzący pan Andrzej Cieszyński uczył dzieci technik szkicowania ołówkiem, uczniowie dowiedzieli się m.in. jak dociskać ołówek i cieniować.  Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości , a pracując w profesjonalnych warunkach czuli się jak prawdziwi artyści.

SZOPKA OCZAMI DZIECKA

W Muzeum Historii Miasta Przemyśla  dostępna jest wystawa pokonkursowa „Szopka oczami dziecka”,  na którą zostali zaproszeni przez organizatorów uczestnicy konkursu. ,,Chcielibyśmy, aby wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione, gdyż wszystkie są pięknymi wizerunkami szopki bożonarodzeniowej namalowanej lub narysowanej i widzianej oczami i wyobraźnią dziecka” czytamy na stronie organizatora. Cieszymy się, że na wystawie znalazły się szopki namalowane przez uczniów naszej szkoły: MilenkęRohan, Franciszka Gierczaka oraz Karola Gierczaka.

ZWIEDZAMY PRZEMYSKIE PODZIEMIA

Nie bez powodu mówi się, że największe zagadki i skarby skrywa ziemia. Oto uczniowie uczęszczający na zajęcia z panią Anetą Gierczak mieli okazję przeżyć niezwykłą lekcję historii a jednocześnie ciekawą przygodę zwiedzając przemyskie podziemia. Pan przewodnik przeniósł nas w odległe czasy XV -XVI wieku, gdy to dawni kupcy przechowywali w piwnicach swoje dobra i towary, dowiedzieliśmy się, jakie były bogactwa Ziemi Przemyskiej. ,,Niedźwiadki przemyskie’’ pokazały nam przemyskie zabytki. Najwięcej wrażeń i emocji dostarczyło przejście 120 m wąskim korytarzem, a najwięcej zabawy wirtualne lustro, które po zeskanowaniu sylwetki pozwala na przymierzenie  jednego z historycznych strojów. Zajęcia bardzo podobały się uczniom, więc w najbliższym czasie zapewnimy również innym świetlikom podobne wyjścia.

Choinko, piękna jak las ..

,,Choinko, piękna jak las ..." to hasło przewodnie świątecznego  konkursu plastycznego w świetlicy  na najpiękniej namalowaną choinkę.  Uczniowie biorący udział w konkursie  wprowadzeni  w świąteczny nastrój  z wielkim zaangażowaniem  wykonywali swoje prace przy dźwiękach kolęd i pastorałek. Organizatorem konkursu była pani Aneta Gierczak.

Mikołajkowe niespodzianki

Wszystkie dzieci kochają  Świętego Mikołaja i czekają na jego przyjście, 1 grudnia w czasie zajęć w Bibliotece  Publicznej w Przemyślu świetliki pod opieką pani Anety Gierczak miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o naszym ulubieńcu . Na uczniów  czekało dużo niespodzianek, oto przemawiał do nas sam Święty Mikołaj!  okazało się, że wszyscy obecni na zajęciach uczniowie byli na liście grzecznych dzieci więc 6 grudnia na pewno będzie czekał na nich prezent.  Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej portrety Św. Mikołaja, wiersze i piosenki.  Wszystkie dzieci zostały nagrodzone przez prowadzącą zajęcia panią Małgorzatę Tomków słodkimi mikołajkami.