BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI

Zajęcia czytelnicze w rozwoju dzieci mają niezwykle duże znaczenie. Podczas zajęć świetlicowych czytając zabieramy  uczniów w zaczarowany świat pełen przygód.  To właśnie książki rozwijają wrażliwość i wyobraźnię dziecka a poznane historie uczą i pokazują,  jakie wartości należy cenić i jak postępować. Przez dwa tygodnie dzieci w świetlicy szczególnie dużo czasu poświęciły bajkom i baśniom, słuchały umuzykalnionych wierszy, chętnie wzięły też udział  w świetlicowym konkursie plastycznym organizowanym przez panią Anetę Gierczak pt. ,,Baśnie, bajki, bajeczki’’ i wykonali  ilustrację do wybranego przez siebie utworu dla dzieci.  


Gry planszowe, edukacyjne, towarzyskie- radość, nauka i zabawa.

Gry planszowe, edukacyjne, towarzyskie …nie tylko  bawią ale też uczą , rozwijają wyobraźnię i umiejętności społeczne. W świetlicy szkolnej dzieci uwielbiają spędzać czas  każdego dnia poświęcając choćby chwilę na grę w szachy, scrabble, kalambury czy inne dostępne gry. Tym razem mieliśmy okazję bawić się grami podczas zajęć ,, Zgraj się z biblioteką’’ w Bibliotece Publicznej w Przemyślu. Uczniowie mieli do dyspozycji duży wybór gier, było wesoło, ciekawie, może nawet czasami za głośno gdy po zwycięstwie wznoszono okrzyk radości.  Zachęcamy rodziców do spędzania czasu wolnego z dziećmi w ten sposób,  jest to doskonała alternatywa dla telefonów i tabletów.

 

BAW SIĘ Z NAMI ORIGAMI

Origami uczy logicznego myślenia, systematyczności, dokładności i precyzji manualnej,  rozwija wyobraźnię przestrzenną, budzi zdolności twórcze, jest mądrym i głęboko wychowawczym zajęciem polecanym w świetlicach. 28 marca odbył się XVII Międzyświetlicowy Przegląd ,, Baw się z nami origami ‘’ organizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu. Naszą świetlicę reprezentowały:  Zosia Mielnikiewicz oraz Justyna Marynowska  pod opieką  pani  Anety  Gierczak.  Dziewczynki do perfekcji opanowały trudną sztukę artystycznego składania papieru. A tematem tegorocznego przeglądu były  czasy prehistoryczne, nasze uczennice wykonywały model majazaura i poradziły sobie znakomicie. Gratulujemy!

WALENTYNKOWE ZAJĘCIA


Walentynki to wyjątkowy czas i okazja aby pokazać  innym za co się ich kocha. 16 lutego w Bibliotece Publicznej w Przemyślu  odbyły się nietypowe zajęcia walentynkowe - ,, Walentynka dla biblioteki’’.  Uczniowie w czasie spotkania  uczyli się piosenki w języku angielskim z pokazywaniem, wykonywali kartki walentynkowe dla biblioteki, w których rysowali lub pisali za co kochają bibliotekę.  Na zakończenie  wszyscy otrzymali  słodkie ,,walentynkowe’’ niespodzianki od prowadzącej zajęcia pani Małgorzaty Tomków. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły uczniom dużo radości.

MASKA KARNAWAŁOWA


21 lutego w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu międzyświetlicowego ,,Maska karnawałowa’’. Piękne i niepowtarzalne maski  na konkurs wykonali nasi uczniowie Martynka Pawłowska i Karol Gierczak.  Wyróżnienie w konkursie otrzymał Karol, który został zaproszony na uroczyste wręczenie nagród. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wizyta w muzeum

W piątek tj. 19.01.2018r. na zaproszenie pana Marcina MARYNOWSKIEGO z Muzeum Historii Miasta Przemyśla uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć świetlicowych wraz z nauczycielką panią Agatą  KOZŁOWSKĄ  udali się do ww. muzeum.

            W trakcie zwiedzania dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak kiedyś żyli mieszkańcy naszego miasta oraz w jaki sposób były urządzone ich mieszkania. Ponadto obejrzeli jeszcze pracownię fotograficzną oraz zapoznali się z technologią wykonywania i wywoływania zdjęć.

Dziękujemy bardzo Panu MARYNOWSKIEMU, za bardzo ciekawą lekcję historii o naszym mieście.