W dniu dzisiejszym w trakcie konferencji prasowej Pan Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla ogłosił wyniki głosowania na projekty obywatelskie. Nasza szkoła została zakwalifikowana do realizacji projektu z sumą 1352 ważnych głosów.


Składam podziękowanie pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, absolwentom oraz przyjaciołom szkoły zaangażowanym w zbieranie głosów na nasz projekt, ludziom którym dobro naszej szkoły jest bliskie. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Przemyśla, którzy oddali swój jakże ważny dla naszej szkolnej społeczności głos. Szczególne podziękowanie składam Panu Andrzejowi Makarze nauczycielowi wychowania fizycznego za opracowanie projektu - Boisko wielofunkcyjne „Mini Orlik" przy SP 1 oraz za determinację z jaką starał się o kolejne głosy.

Projekt zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego zostanie zrealizowany już w przyszłym roku – szacunkowa kwota projektu 120.000 zł. Także już wkrótce uczniowie, mieszkańcy dzielnicy będą mogli korzystać z nowoczesnego i bezpiecznego obiektu sportowego, który razem z powstającym placem zabaw stworzy ciekawy kompleks sportowo-rekreacyjny na Starym Mieście.

Dyrektor Szkoły
Maciej Kozłowski

więcej na stronie Urzędu Miejskiego: www.przemysl.pl