IV część trylogii szachowej

W dniu 31 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu odbyły się zawody sportowe pod nazwą „IV część trylogii szachowej”.
Zawody odbyły się pod patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego oraz Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.
W rozgrywkach wzięli udział uczniowie przemyskich szkół podstawowych: SP1, SP5, SP14 i SP15, w trzech kategoriach wiekowych.
Wyniki klasyfikacji końcowej:
1.    Grupa Młodsza Dziewcząt.
I miejsce:     Anna Korecka        SP-15
II miejsce:     Zofia Pusz        SP-1
2.    Grupa Młodsza Chłopców
I miejsce:    Jan Borysławski    SP-14
II Miejsce:    Jakub Głubisz        SP-14
III Miejsce:    Karol Gierczak        SP-1
3.    Grupa Starsza Dziewcząt i Chłopców
I miejsce:    Zuzanna Szeląg        SP-14
II miejsce:    Maxim Stańco        SP-1
III miejsce:    Adam Równicki    SP-14
W zawodach wzięło udział 37 uczniów.
3 najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało nagrody książkowe ufundowane przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego, puchary, medale oraz dyplomy.
Dla wszystkich uczestników przewidziany był również słodki poczęstunek.
Organizatorzy:
1.    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu
2.    Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu
3.    Uczniowski Klub Sportowy „Śródmieście” przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu
Sędzią głównym zawodów był pan Jerzy Kuzio.
Przedsięwzięcie przygotował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor szachowy Artur Goclon

Turniej mini piłki nożnej

W dniu 2 czerwca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu wzięli udział w turnieju mini piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu.
Po bardzo emocjonującej rywalizacji zajęli IV miejsce.
W zawodach udział wzięli:
1.    Jakub Stawarz
2.    Kacper Choma
3.    Jakub Pawłowski
4.    Karol Pawłowski
5.    Hubert Andruszewski
6.    Sławomir Potaczek
7.    Hubert Bal
8.    Kacper Grzywacz
9.    Gracjan Szegda
Opiekunem naszej „reprezentacji” był pan Artur Goclon.
Wszystkim uczniom gratulujemy sportowej postawy oraz życzymy dalszych sukcesów.

IV miejsce w Piłce Nożnej Dziewcząt

Na orliku przy szkole Sp4 rozegrane zostały dwudniowe zawody o tytuł Najlepszej Drużyny w Piłce Nożnej Dziewcząt w Przemyślu. Do rozgrywek przystąpiło sześć szkół. W drodze do najlepszej czwórki nasza szkoła pokonała Sp5 3:0. O dużym braku szczęścia może mówić nasz zespół, który bezbramkowo remisując w półfinale ze szkołą Sp15 przegrał mecz o finał w rzutach karnych 2:1. Taka sama sytuacja spotkała nasz zespół w meczu o 3 miejsce, gdzie również przegraliśmy w rzutach karnych  z SP14 3:2. Dziewczętom należą się podziękowania za włożony wysiłek. Na pewno będzie też trzeba popracować nad wykonywaniem rzutów karnych. Opiekunem zespołu był Pan Grzegorz Gierczak

Udział w turnieju sportowym

Start naszej szkoły w 4-boju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Uczniowie naszej szkoły wystąpili w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej nie zajmując dobrego miejsca, ale mimo to należy im się pochwała, ponieważ dali z siebie wszystko i co jeszcze warto podkreślić zachowywali się kulturalnie. Grzegorz Gierczak opiekun naszego zespołu lekkoatletycznego dziękuje za włożony wysiłek i wierzy, że w przyszłym roku będzie lepiej.

Wizyta niezwykłego gościa

W czwartek na zaproszenie pani Karoliny Łossan klasę 2C odwiedził Pan Maciej Kubisztal, piłkarz ręczny, zawodnik AZS Czuwaj Przemyśl. Pan Maciej opowiedział dzieciom wiele ciekawych rzeczy o piłce ręcznej i swojej kilkuletniej karierze szczypiornisty . Dużym przeżyciem dla dzieci był przeprowadzony przez gościa trening. Najpierw była profesjonalna rozgrzewka, następnie dzieci uczyły się podstawowych elementów gry, a później ćwiczyły zdobyte umiejętności. Najwięcej wrażeń wywołał mecz w piłkę ręczną, gdzie zaciętej rywalizacji nie było końca. Na samym końcu wszyscy otrzymali autografy od naszego gościa. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i czekamy na następną wizytę.

Sukcesy naszego ucznia

Uczeń naszej szkoły, Damian Semp z klasy 2C, kolejny sezon podbija stoki narciarskie i zdobywa najwyższe podium. Jest zdobywcą m.in. I miejsca w Międzynarodowym Pucharze Karpat w Narciarstwie Alpejskim, I miejsca w Mistrzostwach Przemyśla w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta miasta Przemyśla, I miejsca w IV Zawodach Narciarstwa Zjazdowego O Puchar Dobrego Wojaka Szwejka, I miejsca w XXII Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2017 Woj. Małopolskiego, I miejsca w Zawodach Feryjnych, II miejsca w VI Memoriale im. Andrzeja Bąka w Narciarstwie Alpejskim. Bardzo gratulujemy tak wspaniałych osiągnięć, brawo Damianek! Sezon się jeszcze nie skończył, więc trzymamy za Ciebie mocno kciuki, powodzenia!