W dniu 1 czerwca w naszej szkole miały miejsce uroczystości z okazji Święta  Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza. Z tej okazji został przygotowany ciekawy i pouczający program artystyczny o życiu i twórczości pisarza. Uczniowie w strojach z różnych epok dostosowanych do tematów powieści Sienkiewicza wystąpili przed społecznością szkolną. Uroczystość główna odbyła się na boisku szkolnym. Pogoda dopisała. Na zakończenie przedstawienia w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam,” odbyło się głośne czytanie fragmentu „Latarnika”, którego autorem jest nasz patron. Dzieci wzruszone historią Skawińskiego obiecały tego dnia sięgnąć po ulubione lektury. Następnie Dyrektor Szkoły Maciej Kozłowski otworzył uroczyście I Rajd Szkolny im. Henryka Sienkiewicza. Uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli na przemyskie wzgórze - Kopiec Tatarski, a następnie wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich wychowawcy świetlicy z pełną ofertą ciekawych gier i zabaw przygotowanych by uczcić Dzień Dziecka. 

Do góry