30 kwietnia 2017 roku w ramach akcji wolontariuszy na rzecz hospicjum w Przemyślu na ulicach miasta kwestowali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu: Dominik Kufel, Kacper Grzywacz, Hubert Bal, Wanessa Bachman, Wiktoria Mazurkiewicz, Julia Podolska, Oliwia Międlar. Informowali przechodniów o założeniach akcji, wręczali własnoręcznie wykonane żonkile, rozdawali ulotki informacyjne. O 11:00 koło pomnika Jana Pawła II  odbył się pokaz teatru obrazu w ramach współpracy SP1 z teatrem S.A.N. Została odczytana specjalnie stworzona na tę okazję przez panie: Monikę Lach i Agnieszkę Mazur bajka i pokazane ilustracje. W trakcie działań wolontariuszom towarzyszyli koledzy i koleżanki ze szkoły oraz zaangażowani w sprawę rodzice. Odwiedziła nas też siostra dziennikarz z Radia Fara. W radiu tym zostanie wyemitowana audycja o akcji oraz powyższa bajka. Dzieci wspierało wiele osób znanych z życia kulturalnego naszego miasta między innymi:  Rita Dwernicka, Alicja Chruścicka, Marian Bartkowiak, Wiesław Morawski i inni. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dziś również została wręczona naszemu uczniowi Dominikowi Kuflowi legitymacja wolontariusza w nagrodę za jego poświęcenie, zaangażowanie i pomoc niesioną innym od ukończenia przez chłopca 8 lat. Obecnie Dominik ma lat 11 i jest uczniem klasy 6b. Jesteśmy dumni, że Dominik działa w naszym szkolnym kole wolontariuszy. Życzymy mu wytrwałości i tego, by jak najwięcej dzieci brało z niego przykład.   

Do góry